Найдорожчим містом для життя визнана столиця Норвегії — Осло.
Про це йдеться в дослідженні «Ціни і зарплати-2009», проведеному аналітиками швейцарського банку UBS.
Для складання рейтингу були взяті ціни на стандартний набір зі 122 послуг, серед яких оренда житла, їжа, одяг, транспорт, побутова техніка, ресторани, кінотеатри, алкоголь, тютюн, ліки.
При цьому оцінювалася вартість необхідних товарів і послуг виключно для місцевих жителів. Оклади оцінювалися за 14-ма типовими для столиць фахами, в основному офісними. Розмір зарплати враховувався після вирахування всіх податків.
У результаті найдорожчими визнано Осло, Копенгаген, Токіо, Женеву, Хельсінки, Нью-Йорк, Париж і Дублін. Але там і найвищі зарплати.
Найдешевшим життя виявилося в Куала-Лумпурі, Манілі, Делі і Мумбаї, де і зарплати низькі.
Москва за вартістю життя розташувалася на 56-му місці з 73 можливих і на 41-м місці за рівнем зарплат. Якщо доход жителя Нью-Йорка прийняти за 100%, то москвич, що працює в тій же галузі, отримує лише 30,9% його окладу.
Загальні результати дослідження такі: працюючі жителі західноєвропейських міст отримують втричі більше, ніж їх колеги в Східній Європі.
Що стосується найдорожчих міст для життя іноземців, перше місце тут належить Токіо. Такі результати дослідження, проведеного американською компанією Mercer. Друге і третє місця в цьому рейтингу належать Москві і Женеві. Найдешевшим містом для життя іноземців став південноафриканський Йоханнесбург.
У той же час, найзручнішими містами для життя і роботи компанія Mercer назвала Відень, Цюріх і Женеву. Четверте місце поділили Ванкувер і Окленд. У рейтингу міст, кращих за інфраструктурою (електрика, водопостачання, телекомуникації, громадський транспорт, дороги і аеропорт), попереду Сингапур, за ним Мюнхен, Копенгаген і два японські міста: Цукуба і Йокогама. Жодне з українських міст не потрапило до рейтингу.
За матеріалами: ”Дело”