Основною лінією поведінки президента Віктора Ющенка є "антиросійська позиція".
Про це заявив президент Російської Федерації Дмитро Медведєв в інтерв’ю CNN, повідомила прес-служба Кремля. /> "Що мені не подобається? Це те, про що я сказав у своєму нещодавньому відеозверненні і в своєму листі на ім’я президента В. Ющенка", — зазначив президент РФ.
"Мені не подобається тільки одне, що основною лінією політики у діючого керівництва, я маю на увазі у даному випадку президента країни, мого колегу, стала антиросійської позиція", — заявив Д. Медведєв.
"І що б там не говорили, я абсолютно впевнений в тому, що це основна лінія поведінки", — підкреслив він.
"Це дуже прикро і неправильно, тому що ми настільки близько пов’язані народи, що кожен, хто намагається вбити клин між двома народами, робить помилку, якщо не сказати злочин перед майбутніми поколіннями", — вважає президент РФ.
Д. Медведєв зазначив, що його звернення до В. Ющенка "мало тільки один сенс — щоб українські політики, перш за все президент, задумався про цю політику".
"Мені не дуже подобається те, що в Україні відбувається героїзація, як прийнято говорити, нацистських злочинців", — заявив він.
"Взагалі-то ми колись всі разом боролися проти нацизму. Це розуміють в інших країнах, але чомусь не хочуть розуміти деякі українські керівники. Я маю право на такі оцінки, тому що це спільний виклик, спільна загроза", — сказав президент РФ.
"Тому є речі, які насправді є важливими для майбутнього наших відносин. Ми нічого не нав’язуємо, ми ні до кого не звертаємося", — зазначив Д. Медведєв.
"Я спеціально говорив, я навіть не апелюю до народу України, тому що у народу України є своє керівництво. Але, як керівник країни, я повинен заявити позицію своєму колезі", — вважає він.
"З урахуванням того, що там відбувалося і відбувається, мені довелося ухвалити неприємне рішення не відправляти, тимчасово поки, нового посла в Україну, щоб наші українські колеги все-таки задумалися про наслідки такого курсу", — заявив Д. Медведєв.
Крім того, президент РФ вважає за необхідне провести в Україні референдум з питання вступу до НАТО.
"Я не є фахівцем у галузі українського законодавства, але, якщо б мені доводилося ухвалювати подібні рішення, а мова йде про входження до військового блоку, я вважав би, що з таких питань прийнято консультуватися з населенням", — сказав він.
"Звичайно, це їх суверенні права, але, наскільки я знаю, значна частина українських політиків дотримується саме такої позиції, як і я: для вступу в НАТО потрібен референдум. А те, що нинішній президент так не вважає, ну це його справа", — заявив Д. Медведєв.
За матеріалами “Української правди”.