Верховна Рада прийняла за основу законопроект, котрий передбачає скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця.
Відповідний проект підтримали 286 народних депутатів, передав кореспондент ГолосUA.
Документом, зокрема, пропонується внести зміни в законодавчі акти України, якими регулюються відносини в сфері видачі та застосування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця.
Змінами пропонується відмовитися від свідоцтва про державну реєстрацію. Натомість для підтвердження державної реєстрації пропонується використовувати безпосередньо відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
У випадку необхідності підтвердити статус особи документом, така особа може використовувати виписку із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців або її копію. При цьому пропонується відмовитися від вимоги нотаріально засвідчувати копію документу, що підтверджує факт державної реєстрації, оскільки відповідальність за достовірність поданих відомостей кримінальним законодавством покладається на особу, що їх подала. Таке вирішення проблеми суттєво здешевить та спростить ведення бізнесу в Україні.
Змінами також пропонується відмовитися від стягнення плати за одержання виписки з Єдиного державного реєстру при проведенні державної реєстрації: юридичної особи; фізичної особи підприємця; змін до установчих документів юридичної особи; змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі; припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за судовим рішенням щодо визнання фізичної особи — підприємця банкрутом, а також при внесенні до Єдиного державного реєстру судового рішення щодо відміни державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця.
В цих випадках пропонується встановити режим, за яким не пізніше наступного робочого дня з дати проведення реєстраційних дій державним реєстратором видається (надсилається рекомендованим листом) засновнику або уповноваженій особі юридичної особи, а також фізичній особі-підприємцю один примірник виписки з Єдиного державного реєстру.
З огляду на те, що виписка засвідчує факти (відомості щодо особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), які існують на певну дату, змінами пропонується відмовитися від інституту обмеженого терміну дії виписки. Існування цього інституту не є обґрунтованим, не сприяє забезпеченню сталого та динамічного цивільного обороту, а лише призводить до необхідності постійно проходити зайву та обтяжливу процедуру отримання "нової" виписки, витрачаючи на це час та гроші.