ГолосUA
06:38 19/03/2010

Партія регіонів продовжує утримувати лідерство електоральних симпатій

Електоральна підтримка Партії регіонів станом на березень складає 36%.

Такі дані соціологічного опитування навів директор соціологічної групи «Рейтиг» Олексій Антипович повідомив кореспондент ГолосUA.

За його даними, Блок Юлії Тимошенко підтримують – 22% респондентів, «Сильну Україну» (С.Тігіпко) – 12%, «Фронт змін» (А.Яценюк) – 5%, КПУ – 2,7%, «Нашу Україну» (В.Ющенко) – 1,9%, Блок Литвина – 1,7%, «Свободу» – 1,7%. Проти всіх – 3,2%, не визначились або не братимуть участі у виборах – 11%.

«БЮТ і «Фронт змін» мають практично ідентичні регіональні структури (третина прихильників проживає на Заході, чверть в Центрі і Півночі). «Наша Україна» і особливо «Свобода» орієнтовані здебільшого на Захід. КПУ та Партія регіонів традиційно орієнтовані на Південно-Східні регіони», — відзначив соціолог.

При цьому він заявив, що структура прихильників «Сильної України» найбільш універсальна: «Половина припадає на так звані «помаранчеві» регіони (з незначних відхиленням в бік Півночі), половина – на так звані «біло-сині» регіони (зі значним домінуванням Сходу)».

Окрім цього, «Сильна Україна» і «Свобода» мають у структурі найбільше прихильників з вищою освітою. Ці ж дві сили найбільше орієнтовані на молодь. Найстарші люди переважають у структурі КПУ та «Нашої України». «Спираючись на дані дослідження можна припустити, що прихильники «Свободи» – це «нові» націоналісти, а прихильники «Нашої України» – «старі» націоналісти», — пожартував О. Антипович, додавши, що серед прихильників «Свободи», КПУ та «Нашої України» переважають чоловіки, серед решти – жінки.

Російськомовне населення, за даними дослідження, переважає лише в структурі прихильників Партії регіонів та КПУ. /> «Знову ж варто наголосити на структурі прихильників «Сильної України», як найбільш універсальній з огляду також і на мову, яку вважають рідною виборці: половина – українська, половина – або російська або російська і українська одночасно», — зазначив він.

Дослідження проводилося з 2 по 10 березня методом формалізованого інтерв’ю 2000 респондентів старше 18 років з усіх регіонів країни. Можлива похибка не перевищує 3%.

А. Береза

 

Читайте также по теме