Парламентська Асамблея Ради Європи 28 квітня розгляне доопрацьований проект резолюції та рекомендації, присвячений питанням дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, – повідомив Інститут релігійної свободи. /> Серед іншого цей документ звертає увагу на роль висловлювань релігійних, громадських та політичних діячів у формуванні суспільної думки по відношенню до представників ЛГБТ-спільноти.
Оприлюднений текст проекту резолюції (документ №12185), як і у попередній редакції, містить заклик Парламентської Асамблеї до держав – членів Ради Європи гарантувати юридичне визнання одностатевих партнерств.
Зокрема, ПАРЄ пропонує надати лесбіянкам, геям, бісексуалам і трансгендерним особам (ЛГБТ) ті ж самі права і обов’язки, що мають різностатеві пари, а також надати їм статус «найближчих родичів», тобто подружжя. При цьому документ закликає забезпечити можливість одностатевим парам бути батьками для дітей один одного, а також не дискримінувати нікого за сексуальною орієнтацією під час усиновлення нерідних дітей.
Щодо впливу, який у разі ухвалення резолюція може мати на Україну та інші країни Європи, слід згадати про наявну рекомендацію державам визнавати зазначені права для ЛГБТ-осіб, які вже впроваджені в інших країнах – членах Ради Європи. Резолюція також закликає ухвалити та застосовувати антидискримінаційне законодавство у цій сфері з відповідними санкціями за його порушення. Серед іншого ПАРЄ заявляє про проблеми принижень на ґрунті гомофобії та трансфобії в учбових закладах.
Членам Ради Європи буде запропоновано впроваджувати програми, що сприяють терпимості, повазі і розумінню по відношенню до ЛГБТ-осіб, особливо для посадових осіб, судової влади, правоохоронних органів та збройних сил, так само і для шкіл, ЗМІ, медичної та спортивної сфер діяльності.
Поряд з цим резолюція передбачає, що країни – члени Ради Європи можуть передбачити винятки у реалізації цих вимог для релігійних організацій, які здійснюють релігійну діяльність, за умови дотримання при цьому Європейської Конвенції з прав людини в інтерпретації Європейського Суду з прав людини.
Примітно, що до проекту резолюції ПАРЄ увійшли тези відносно ставлення до позиції лідерів Церков і громадських діячів, які виступають проти легалізації одностатевих партнерств як негативного явища для суспільства та сімейних цінностей. «Розпалювання ненависті у заявах деяких політичних, релігійних та інших громадських діячів, та розпалювання ненависті в засобах масової інформації та Інтернеті також викликає особливу стурбованість», – зауважується у проекті.
Проте у Декларації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій насамперед зазначено: «Віруючі не мають ненависті або упередженого ставлення до осіб, які мають гомосексуальні схильності, але релігійні люди не можуть миритися з гомосексуалізмом, іншими аморальними діями та їхньою пропагандою, як явищами духовного й суспільного життя».
Слід нагадати, що глави багатьох Церков і релігійних об’єднань України, Росії та інших країн Європи виступили категорично проти ініціативи з легалізації та надання широких прав одностатевим партнерствам, а особливо у сфері усиновлення дітей. Духовні лідери заявили про порушення високих моральних цінностей, спотворення задуму Творця, негативного впливу на світогляд дітей та небезпеки для продовження людського роду, що містять у собі згадані пропозиції Парламентської Асамблеї.
У зв’язку з цим Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та окремі глави українських Церков звернулись до Постійної делегації в ПАРЄ від України з проханням виступити проти запропонованих документів. Також Католицька Церква та Російська Православна Церква закликали членів ПАРЄ утриматись від ухвалення будь-якого рішення по цьому питанню.
Друга у цьому році сесія ПАРЄ відбудеться у Страсбурзі з 26 по 30 квітня за участі делегацій від національних парламентів країн – членів Ради Європи. До складу постійної делегації від України входять 12 народних депутатів України.
Як повідомлялось, передбачається, що на квітневій сесії ПАРЄ перед європейськими парламентарями виступить Президент України Віктор Янукович.
За матеріалами ЗІК