Парламентська Асамблея Ради Європи відмовилася визнати Голодомор геноцидом українського народу.
Відповідні поправки до проекту резолюції з даного питання більшістю парламентаріїв Асамблеї були відхилені.
За визнання Голодомору геноцидом українського народу проголосував 21 депутат, 55 проголосували проти.
Парламентська Асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про вшанування пам’яті загиблих в результаті голоду 1932-1933 років в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу.
“За” проголосував 81 депутат, проти – 4 депутати, утрималися — 3.
У документі, зокрема, зазначається, що масовий голод став однією з найтрагічніших сторінок історії народів колишнього Радянського Союзу.
“Мільйони невинних людей в Білорусі, Казахстані, Молдові, Росії та Україні, які були частинами Радянського Союзу, втратили свої життя в результаті масового голоду, створеного жорстокими та навмисними діями і політикою радянського режиму”, — зазначається у резолюції.
Депутати ПАРЄ зазначили, що в Україні, яка постраждала найбільше від насильницької колективізації, Голодомор був визнаний геноцидом рішенням Верховної Ради.
Асамблея у своїй резолюції вшанувала пам’ять загиблих від голоду і засудила жорстоку політику сталінського режиму.
Крім того, депутати привітали зусилля з відновлення історичної справедливості, здійснені в країнах, жителі яких постраждали від штучного голоду.
При цьому депутати закликали країни колишнього Радянського Союзу відкрити свої архіви, а істориків — здійснювати спільні дослідницькі програми.
Депутати ПАРЄ також відкинули всі пропозиції, що стосувалися визнання Голодомору геноцидом.
Як відомо, напередодні президент Віктор Янукович у ПАРЄ висловив думку, що Голодомор був загальною трагедією народів СРСР, а не лише українців.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна />