Дозвіл для виготовлення печаток і штампів, а також для відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень буде скасований.
Держкомпідприємництво погодило відповідний проект урядової постанови, розроблений Міністерством внутрішніх справ, повідомили у прес-службі відомства.
Щоб замовити штамп або печатку підприємцю, наразі необхідно одержати дозвіл в МВС. Отримання такого дозволу забирає час і гроші. Водночас, наявність печатки не убезпечує підприємця від можливості рейдерського захоплення. Це підтверджують випадки, коли на підприємстві змінюється керівництво й вилучається печатка, що фактично блокує його роботу.
Сьогодні, коли існують доступи до державних реєстрів, зокрема Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, перевірити легальність підприємства, його фактичний стан можна через мережу Інтернет, навіть не виходячи з власного помешкання. Тому печатки перетворюються на зайвий фінансовий тягар для підприємців.
Наступним кроком у спрощенні дозвільних процедур буде відмова від печаток. Наразі Держкомпідприємництво вже розробило і погодило у міністерствах і відомствах законопроект щодо скасування обов’язковості печаток. Він передбачає, що печатки матимуть винятково інформаційний характер, а не дозвільний, як це було до сьогодні, і використовуватимуться вони за бажанням підприємця.
Як повідомлялося раніше, Прем’єр-міністр України Микола Азаров дав доручення скоротити кількість документів дозвільного характеру та видів робіт, що підпадають під сферу ліцензування. Для полегшення відкриття та ведення бізнесу Держкомпідприємництво ініціювало зменшення на 35% кількості ліцензованих видів діяльності та на 93,9% переліку видів робіт, які належать до сфери ліцензування; скорочення на 30% кількості дозвільних документів; перехід від дозвільного до декларативного принципу при започаткування власного бізнесу; скасування печатки як дозвільного документа; посилення відповідальності чиновників за порушення порядку видачі дозволів для підприємців тощо.