ГолосUA
16:32 10/03/2010

Пекін підтвердив, що «український» авіаносець увійде до складу ВМФ Китаю

Командування Військово-морських сил Китаю підтвердило інформацію, що куплений в України під ім’ям «Варяг» авіанесучий крейсер «Shi Lang» буде включений до складу китайського флоту; але наполягає, що корабель буде використовуватися виключно як навчальний.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомили у російському військово-дослідницькому центрі «Militaryparitet».

За офіційним повідомленням китайського військово-морського відомства, авіаносець є ідеальною платформою для підготовки палубних льотчиків, оскільки може виходити у відкрите море та в умовах хитавиці здійснювати зліт та посадку літаків. У той же час на наземній базі хитавицю імітувати неможливо.

Також повідомляється, що корабель буде випробувальною платформою для нового обладнання та зброї самозахисту. Крім того, досвід експлуатації авіаносця дасть китайським військовим можливість обрати тип енергетичної установки для авіаносців, побудованих у Китаї.   />  
На кораблі вже почалися льотні випробування палубного китайського винищувача J10. Водночас на китайських верфах завершується будівництво серії кораблів охорони авіаносної групи, зокрема, есмінців та низки інших надводних кораблів.

Як повідомляв ГолосUA, важкий авіанесучий крейсер «Варяг» будувався у 80-90 роках минулого століття у Миколаєві на «Чорноморському суднобудівному заводі». У 1998 році у стадії готовності близько 70% Україна продала через підставну компанію корабель Китаю за 20 млн. дол. Офіційний Пекін спочатку заявляв про намір переобладнати авіаносець під музей або плавуче казино. Але згодом присвоїв йому реєстровий номер – 83 та перейменував на «Shi Lang». Всі роботи з добудови крейсера відбуваються у китайському порту Далянь в умовах таємності.

Д. Кляхін

 

Читайте также по теме