face="Times New Roman, serif">
size="4">Пенсійну реформу, яку влада планує ухвалити у квітні поточного року, спіткає така ж доля, як і податкову.
face="Times New Roman, serif">
size="4">Про це сказав директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко кореспонденту ГолосUA.
face="Times New Roman, serif">
size="4">«Я не раз говорив, що реформи треба було починати з найголовнішого — з праці людини, тобто з реформи Трудового кодексу, і тим, що з людиною відбувається після того, як вона виходить на пенсію (тобто Пенсійної реформи). І тільки після цього братися за адміністративні та податкові реформи. У нас же вийшло все навпаки. Ми, як то кажуть, взялися не з того кінця», — сказав він.
face="Times New Roman, serif">
size="4">За словами політолога, це ще раз говорить про те, що «наші реформатори не мають уявлення про те, як функціонують основи економіки».
face="Times New Roman, serif">
size="4">«А функціонують вони не у кримінальній приватизації та фінансових спекуляціях, а на робочих місцях — у праці мільйонів людей. Наші ж реформатори спочатку організували зручне життя для податкових органів, зовсім не подумавши про те, що джерело податкових надходжень — це насамперед, праця людей, а після неї — пенсії. Тільки після влаштування цих перших двох сфер владі слід було б братися за Податковий кодекс, а не створювати їм сьогодні переваги по відношенню до держави, населення або бізнесу», — зазначив Віктор Небоженко.
face="Times New Roman, serif">
size="4">У зв’язку з цим експерт переконаний, що пенсійну реформу спіткає та ж невдача, що і податкову.
face="Times New Roman, serif">
size="4">«Але є й ще один момент, який призведе до низької ефективності даної реформи. Пенсійна реформа будується ніби на декількох рівнях, другий з яких пов'язаний з появою приватних пенсійних фондів. Для їх розвитку вкрай важливий сприятливий інвестиційний клімат і розвинена система ринку цінних паперів, а цього в Україні сьогодні навіть близько не існує. І в цьому випадку абсолютно не виключено, що нашу пенсійну реформу спіткає доля російської, за якої сьогоднішні приватні та державні пенсійні фонди, насправді, не надають людям той рівень соціального захисту, який був ними обіцяний кілька років тому», – підсумував він.
face="Times New Roman, serif">
size="4">
Читайте также по теме