ГолосUA
16:11 02/06/2010

Перед виборами до місцевих рад необхідно реформувати систему місцевого самоврядування — Оніщук

Вибори до місцевих рад для більш ефективної їх роботи необхідно проводити після реформи системи місцевого самоврядування.

Таку заяву зробив президент Інституту правової політики, колишній міністр юстиції Микола Оніщук в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA.

За його словами, проведення виборів до місцевих рад 29 травня 2011 року, як це визначено Конституцією, дозволило б суттєво поліпшити стан місцевого самоврядування завдяки проведенню відповідних реформ.

«Якщо в силу консенсусу політичних еліт буде визначено все ж таки дата (проведення виборів до місцевих рад — ред.) 29 травня наступного року, це означає що в усіх суб’єктів законодавчої ініціативи є рік, протягом якого можна було б внести зміни у виборче законодавство, провести референдум у Києві, внести зміни до Конституції у частині місцевого самоврядування. Ось тоді вибори в травні 11-го року дали б очевидний позитивний імпульс і результат для країни, оскільки це були б не просто змінені представницькі органи, а вони працювали б в іншому, новому конституційно-правовому полі, яке б дозволило забезпечити всебічний розвиток місцевого самоврядування, підвищити його роль, його функції, значення, його відповідальність», — заявив Оніщук.

За його словами, питання реформи системи місцевого самоврядування, що полягає у перерозподілі органів місцевої влади і органів місцевого самоврядування на користь органів місцевого самоврядування надзвичайно важливе, хоча, на превеликий жаль, і знято з порядку денного влади.

«Насправді роль місцевого самоврядування, так як ми розуміємо це полягає в тому, що громадяни на території міста, села, селища самостійно вирішують всі питання їхнього життя і організації діяльності. Саме органи місцевого самоврядування мали право на створення своїх виконавчих комітетів,органів, оскільки нинішня модель будується на тому, що виконавчі функції рад по суті здійснюють органи держави, але насправді визнаним конструкцією є право органу місцевого самоврядування створити свої виконавчі органи, які повинні забезпечувати виконання рішень та повноважень представницьких органів місцевого самоврядування», — зазначив він.

Крім того, на думку експерта, має бути суттєво розширене коло податків, «принаймні відсоток перерозподілу загальнодержавних податків на користь місцевих для того, щоб місцеві бюджети не перебували в дотаційній залежності від держави», тобто, за його словами, «бюджет має формуватися не зверху в низ, а знизу вверх».

М. Мамаєва

 

Читайте также по теме