ГолосUA
13:10 28/02/2010

Передумов для суттєвого нарощування внутрішнього ринку металу на найближчі 10—15 років в Україні немає

Об’єктивні передумови для суттєвого нарощування внутрішнього ринку металу на найближчі 10—15 років в Україні відсутні.

Таке переконання висловив член-кореспондент Національної академії наук України Валерій Мазур.

«Немає сенсу вести будь-які розмови про значний розвиток внутрішнього ринку металопродукції як передумову сталого функціонування Гірничо-металургійного комплексу України та зменшення його залежності від коливань кон’юнктури світового ринку. Його не буде», — зазначив вчений.

На думку Мазура, українському уряду слід вдатись до протекціоністських заходів. «Єдине, що необхідно негайно зробити, — це завадити імпорту металопрокату в Україну в обсязі близько 1 млн. тонн на рік, який за номенклатурою можуть виробляти українські комбінати», — пояснив він.

Мазур також зауважив, що перспективи українських металургів на зовнішніх ринках також не викликають оптимізму. «Можна не сумніватися, що росіяни не віддадуть свого внутрішнього ринку сталевого прокату іноземним виробникам, а свій експорт, у тому числі в Україну, нарощуватимуть. Підтвердженням цієї тези є той факт, що обсяги експорту української металопродукції до країн СНД постійно зменшуються. Саме завдяки розвиненому внутрішньому ринку металопродукції російські меткомбінати в умовах світової економічної кризи зазнають менших втрат, ніж українські», — констатував вчений.

«Металурги України можуть сподіватися лише на те, що товстий лист, що традиційно займає перші позиції (25%) в експорті українського металопрокату, залишиться на тому ж високому рівні, оскільки в Україні експлуатуються три сучасні товстолистові прокатні стани», — зазначив він.

За словами вченого, вже у найближчому майбутньому металурги Китаю, Індії завдяки швидким темпам розвитку витіснять іноземну металопродукцію з ринків своїх країн і збільшать свої частки в країнах Близького Сходу та Індокитаю.

«Для продажу українського металу за світовими цінами місця на тих ринках не залишиться. А демпінгувати українські металурги не зможуть через застарілі технології та обладнання підприємств, собівартість продукції яких значно вища, ніж на сучасних виробництвах», — підкреслив вчений.

За матеріалами: Дзеркало тижня

 

Читайте также по теме