80% в росіян в тій чи іншій мірі побоюються, що вони особисто або їхні близькі можуть стати жертвами теракту.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження зі ставлення росіян до тероризму, повідомили власному кореспонденту ГолосUA у Москві у Всеросійському центрі з вивчення громадської думки (ВЦИОМ).
За результатами дослідження, кожен третій росіянин (36%) «дуже побоюється», що він особисто або його близькі стануть жертвами терактів. Ще 44% опитаних заявили, що побоюються «у певній мірі».
Лише 10% росіян переконані, що ані з ними, ані з їх близькими нічого жахливого не станеться та тероризм обійде їх стороною. Ще 9% не замислюються над цим питанням. А 2% опитаних не змогли відповісти на питання.
Соціологи відзначають, що сьогоднішній рівень побоювання терактів у Росії є найвищим за всю історію досліджень та пов’язують його із терактом у московському аеропорту «Домодєдово». Попередній «рекорд» сплеску побоювання тероризму був зафіксований у квітні минулого року після терактів у московському метро, але тоді про свої побоювання терору заявили на 5% менше росіян.
Одним з найбільш ефективних способів боротьби з тероризмом росіянам здається посилення міграційного законодавства, контролю за пересуваннями мігрантів (6%). По 5% опитаних вважають результативними наступні заходи: поліпшення роботи спецслужб, підвищення професіоналізму їх працівників, підвищення пильності населення, посилення охорони державних кордонів і життєво важливих об’єктів на території країни, громадських місць. Ще 4% радять радикально посилити антитерористичне законодавство, аж до введення смертної кари. Викорінити корупцію в силових структурах пропонують 3% опитаних.
В ході дослідження опитано 1600 осіб у 138 населених пунктах Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.