У місті-супутнику Києва — Броварах з’явився перший столичний аквапарк. Він займає понад 20 тисяч квадратних метрів площі, має найдовшу в країні дистанцію водних гірок (понад 1 км) та унікальний прозорий розсувний дах, який буде відкриватися у літній період. Одночасно в аквапарку можуть перебувати до 1,5 тис. відвідувачів. Поки що це найбільший критий аквапарк на території України.
На чотирьох поверхах розважального аквакомплексу розмістилися дев’ять різноманітних водяних гірок, найвища з яких 12-метрова „мастер-бластер” (і вона ж найдовша – 200 м), де водяний потік несе не лише вниз, а й вгору. Також тут є джакузі, кілька басейнів, в тому числі басейн зі справжніми хвилями, дитяча зона, різноманітні души, фонтани й три сауни: руська, турецька та фінська. Температура води в басейнах підтримуватиметься на рівні 29 °С, а в дитячій зоні — 30-32°.
Щоправда, за всі ці водяні принади доведеться викласти кругленьку суму: вартість квитків для дітей в будні за три години становить 60 гривень (з 10.00 до 16.00) і 85 гривень (з 16.00 до 22.00). На весь день дитячий квиток коштуватиме 110 гривень. Для дорослих за три години перебування в аквапарку залежно від часу складатиме від 90 до 130 гривень. За весь день треба буде заплатити 190 гривень. У вихідні дітям з 10.00 до 12.00 доведеться платити 75 гривень. Після обіду квиток на дві години обійдеться вже в 125 гривень. Дитячий квиток на весь день у вихідні коштуватиме 240 гривень.
Перші аквапарки з’явилися за кордоном 25-30 років тому на тропічних курортах Америки та Азії. В Європі майже кожне велике місто має в своїй інфраструктурі подібний комплекс, який є популярним місцем сімейного відпочинку за будь-якої пори року. На сьогоднішній день в усьому світі спроектовано і створено близько 1000 різноманітних аквакомплексів. У нас в Україні подібні центри водяних забав почали з’являтися порівняно недавно: років 5-6 тому перші аквапарки відкрилися у Криму. Але вони розташовані просто неба і носять переважно сезонний характер. Криті аквапарки існують також в Одесі, Тернополі, Миколаєві, Львові та два у Харкові.
У Києві вперше про створення аквапарку заговорили ще 1997 року. Він мав з’явитися на березі о. Тельбін на масиві Березняки, згодом були ідеї побудувати аквапарки на житлових масивах Оболонь і Троєщина, в урочищі Княжий затон на Осокорках, на Печерську, на пр. Академіка Глушкова, на о. Галерний та у Гідропарку. Але всі ці проекти так і не було здійснено через проблеми з пошуком інвесторів та землевідведенням. Схоже, столичним жителям, котрі чекають на свій аквапарк вже понад 10 років, найближчим часом доведеться їздити за водними розвагами у сусідні Бровари.
І. Тимошенко