Підкуп голосів виборців під час проведення президентських виборів є малоефективною технологією.
Таку думку політтехнолог Сергій Гайдаєв висловив на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами «технології підкупу виборців краще діють локально». «Одна справа, коли у тебе одне місто, одна область, а коли ціла країна, то і грошей потрібно дуже багато і проконтролювати процес неможливо, бо ж піраміда людей, які купують голоси надзвичайно величезна по всій країні», — пояснив фахівець.
При цьому він відзначив, що не існує можливості проконтролювати чи «вилились» витрачені кошти у бюлетені.
«Так, звичайно, розповідають, про мобільні телефони, фотографування бюлетеня після голосування, але це, скоріш за все, методи залякування виборця… І якщо раніше мова йшла про те, що брак куплених голосів сягає 30%, тобто 30% розумних виборців беруть гроші та не голосують за кого обіцяли, то зараз вже говорять про 50 – 70% виборців, які беруть гроші і не голосують.
Особливий кайф для українського виборця взяти гроші з двох штабів… і не прийти на вибори», — резюмував Сергій Гайдаєв, додавши, що бажання «продати» свій виборчий голос виникає у виборця через відсутність альтернативи та довіри до кандидатів.
Водночас, політтехнолог не виключив, що спроба підкупу виборців на цих виборах буде. «Виборців, звичайно, підкупатимуть, але справа в тому наскільки це ефективно», — наголосив він.
А. Береза