Підписання та ратифікація угоди про продовження термінів перебування російського Чорноморського флоту в Криму відображає системну проблему України в частині здатності проводити самостійну, зрілу та прагматичну політику, що відображає довгострокові національні інтереси.
Таку думку висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, повідомила прес-служба Центру.
«Мова йде не про «закриття теми НАТО для України», але про відмову країни від заявленого європейського зовнішньополітичного курсу, і в Європі це добре розуміють», — зазначив експерт.
Він підтвердив відсутність правових, зокрема, конституційних суперечностей рішення про продовження термінів ЧФ РФ перебування в Криму. Водночас він зазначив, що «оскільки новий договір спирається на перехідні положення Конституції, виникає питання про значущість її основних положень».
«Якби розрахунки українських парламентерів спиралися на міжнародний досвід оренди аналогічних об’єктів, розрахункова орендна ставка для базування ЧФ РФ в Криму оцінювалася б в 9 млрд. доларів на рік», — сказав експерт.
На думку військового експерта, внаслідок підписання та ратифікації нової угоди щодо ЧФ Росія отримала «хороший важіль впливу» на Україну, а також збільшила «свою вагу в Європі». «Європі була не потрібна слабка Україна. Тепер вона матиме справу з сильним, оновленим Радянським Союзом», — заявив він. />