Шкільні підручники готуватиме спеціальна комісія, а підручники для вишів міністр освіти та науки Дмитро Табачник читатиме особисто.
Про це він сказав у ефірі «Великої політики» на телеканалі «Інтер», передав кореспондент ГолосUA.
"Шкільні підручники, які видаються за гроші держави, мають складний процес підготовки. Це конкурсна комісія, науково-методична комісія. І ані міністр, ані віце-прем’єр до шкільних підручників відношення мати не може. Підручники для шкіл повинні писати педагоги та їх буде оцінювати об’єктивна комісія, яку ми спробуємо створити на найвищому рівні з залученням найкращих педагогів, найкращих учителів-методистів та найкращих вчених ", — наголосив він.
Натомість, Д. Табачник підтвердив, що буде ознайомлюватися з підручниками для вищих учбових закладів особисто.
Він також назвав «провальною» роботу Міносвіти щодо підготовки підручників для вишів в останні два роки.
«Стосовно підручників для вузів, то гадаю, що класикою не тільки української, а й європейської вищої школи є стандарт базового головного підручника. Ці підручники у нас абсолютно провалені. За два попередні роки за участі Міністерства не було видано жодного підручника для вузів. У минулому році запланованих 24 підручників для технікумів і профтехучилищ також не було видано жодного. Це я вважаю провальною роботою Міністерства, що прикривалася «ритуальними» розмовами про патріотизм та ідеологію», — підкреслив Д. Табачник.
Крім того, міністр вважає, що в підручниках з історії для вищих навчальних закладів "необхідно не викреслювати жодної сторінки з історії та висвітлювати події об’єктивно. Якщо згадані персонажі (Бандера та Шухевич – ред.) носили гітлерівську форму під час Великої Вітчизняної, про це треба говорити правду. Якщо хтось сповідував терористичні погляди, про це також треба говорити правду. Це у підручниках для вузів не повинно купуватися".
І. Носальська