Підвищення пенсійного віку не має нічого спільного з пенсійною реформою.
Таку точку зору висловив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер у коментарі кореспонденту ГолосUA.
«Само по собі підвищення віку (пенсійного – ред.) хоч і необхідний захід, але він недостатній, і не є реформою», — сказав він.
За словами економіста, пенсійна реформа має бути перерозподілом фінансових потоків. Тоді, замість зобов’язань держави, тобто взятих у працюючих грошей, які направляються на пенсії непрацюючим, виникає зовсім інша система, де громадяни накопичують власні гроші для наступного пенсійного життя.
Разом із тим президент Центру економічного розвитку підкреслив, що сама пенсійна реформа дуже дисциплінує державу. «Зобов’язання платити за державний рахунок змінюються на зобов’язання дуже жорстко контролювати цей процес , аби громадяни, все-таки, отримали кошти, які вони відклали на пенсію, у строк», — наголосив він.
При цьому О. Пасхавер зауважив, що у жодній країні немає системи, де для пенсійного забезпечення використовуються виключно накопичені на індивідуальних рахунках кошти. Держава все одно накопичує гроші за рахунок працюючих для людей, які за об’єктивними обставинами не змогли їх накопичити, наприклад, для інвалідів.
І. Носальська