Пілоти літака президента Польщі Лєха Качинського, який 10 квітня цього року розбився під Смоленськом, могли дізнатися про погані метеоумови в районі аеродрому "Смоленськ-Північний" лише за 15 хвилин до спроби здійснення посадки. За інформацією видання "Річ Посполита", це може свідчити про погане забезпечення польоту польськими наземними службами.
Газета зазначає, що про стан погодних умов в районі російського аеродрому екіпаж повітряного судна довідався від Військового Центру гідрометеорології РП (CHSZ) о 08:27 за київським часом, ще перед стартом літака у Варшаві. Ця інформація була за 06:00, і, як згодом виявилося, вже стала неактуальною, наголошує видання. Натомість нову інформацію про різке погіршення метеоумов станом на 09:00 в Польщі отримали о 09:25, однак не передали не борт літака.
Видання повідомляє, що про зміну погодних умов екіпаж повітряного судна могли повідомити з CHSZ чи Центру повітряних операцій (COP). Однак цього не було зроблено, оскільки немає практики інформування екіпажу літака, коли він залишив межі повітряного простору країни. Це у коментарі газеті підтвердив речник Повітряних сил Польщі Роберт Купрач: "Інформацію про погоду надає пункт контролю повітряного простору, де в цю хвилину перебуває літак, або контролер аеродрому "Смоленськ-Північний".
Польський військовий пілот прокоментував газеті, що у випадку авіарейсів за участю перших осіб держави, визначенням умов у районах посадки на необладнані аеродроми повинні обов’язково займатися CHSZ і COP. "З усієї ситуації випливає, що два пілоти самостійно вирішили полетіти в суботу до Смоленська, і запросили на борт президента", — цитує часопис пілота. При забезпеченні перельоту до Смоленська панували пасивність, хаос і залишення екіпажу літака без допомоги, робить висновок газета.
"Річ Посполита" звертає увагу, що серед чотирьох основних причин, які могли призвести до авіакатастрофи повітряного судна, є також погана організація і забезпечення авіаперельоту. За інформацією газети, військова прокуратура Польщі вже вилучила для подальшого вивчення в Центрі гідрометеорології Збройних Сил країни документи, що стосуються трагічного авіарейсу.
Нагадаємо, 10 квітня 2010 року поблизу аеродрому "Смоленськ-Північний" розбився літак президента Польщі з 96 особами на борту. Вони прямували на вшанування 70-ї річниці Катинської трагедії. Усі учасники трагічного авіарейсу, зокрема Л.Качинський та його дружина Марія, загинули.
За матеріалами: УКРІНФОРМ