ГолосUA
18:15 25/03/2010

Податкові пільги для готелів можуть обернутися готельною кризою — приклад Німеччини

Україна не перша, де влада ініціює зниження податкового пресу для готельного бізнесу. Якраз 2010 року відповідну реформу започаткував уряд Німеччини, і саме за це його звинуватили у лобізмі.

Як заявив 24 березня віце-прем’єр-міністр України Борис Колесников, уряд звернувся до Верховної Ради з пропозицією підтримати законопроект щодо надання переваг для тих, хто вкладатиме кошти в спорудження готелів: «Ми пропонуємо запровадити нульову ставку податку для тих готелів, які вже працюють, і які будуть збудовані в Україні для розміщення гостей Євро-2012, як мінімум на 10 років».

ПДВ має бути однаковим для всіх, зазначив експерт відомого Інституту економічних досліджень у Мюнхені Тіс Бютнер, коментуючи ініціативу Києва. Якщо з’являються розбіжності між різними галузями, то це ніщо інше як надання переваг певній групі інтересів, аргументує він. І стосовно заклику Бориса Колесникова та інших українських урядовців – врятувати підготовку до Євро-2012 – Бютнер висловив таку думку: «Якщо є побоювання, що не вистачатиме готельних місць лише під час Євро-2012, то який сенс у довгострокових будівельних проектах? За такої оперативної потреби слід вишукувати додаткові можливості в інший спосіб. Адже якщо будуть проведені масштабні будівельні роботи, то в 2013 році готельних місць буде надмірна кількість – і криза наперед запрограмована».

Фахівець мюнхенського дослідного інституту рекомендує: коли держава хоче підтримати інвестиційні проекти в готельній сфері, то має надавати прямі субсидії, а не йти шляхом скасування ПДВ: «Наприклад, хтось вкладає 1 мільйон інвестицій – держава каже: окей, я скорочую податки. Або: від мене ти отримаєш таку-то суму субсидій». Але це – лише за умов довгострокової стратегії.

Найпринциповіше питання – що робити з цими надмірними готельними потужностями, починаючи від 2013 року? «Можна спробувати провести хокейну олімпіаду або щось інше. Лише в такому разі це капітальне будівництво потрібне, і лише у вигляді прямих субсидій. Але, судячи з нашої інформації про наміри українського уряду, такої довгострокової стратегії немає», — вважає Тіс Бютнер

За матеріалами "Німецької хвилі" 

 

Читайте также по теме