Можна було б говорити й про більш жорсткі та непопулярні реформи в Україні, якими на сьогодні є Податковий кодекс та в перспективі Трудовий і Пенсійна реформа, якби не проблема неправильної технології їх впровадження.
Про це заявив голова Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко в коментарі ГолосUA.
На переконання політолога, наразі проблема не в тому, що влада намагається просунути жорсткі реформи, які є вимогою Міжнародного валютного фонду, а в «непродуманості та непідготовленості» країни до них.
«Можна було б говорити навпаки — про ще більш жорсткі речі, і наш Центр (Центр політико-правових реформ – ред..) би підтримав, аби бачив загальну логіку, до чого це все зводиться. Так як уряд впроваджує ці реформи, то в мене постійно виникає підозра, що це якісь маніпуляції уряду, або когось обібрати, або когось звільнити, або когось призначити і так далі», — наголосив Коліушко.
Політолог навів приклад Адміністративної реформи, питання про необхідність якої зараз піднімається урядом. «Концепції немає, закону про міністерства немає – його навіть не внесено. Вони (урядовці – ред..) говорять, що будуть якісь міністерства ліквідовувати, щось створювати. Такі методи впровадження реформ призводять тільки до негативу», — запевнив він.
Вимоги МВФ до України стосувалися обов’язкового дотримання визначених положень у Податковому кодексі, також стосується вимоги кредитора й Трудового кодексу. Окрім того Фонд зобов’язує Україну підвищити пенсійний вік для жінок (Пенсійна реформа). Виконання вимог Україні необхідно для отримання наступних траншів кредитів від МВФ.