ГолосUA
14:12 01/08/2010

Політолог сумнівається, що влада щиро намагається створити незалежний ЗМІ

Концепція створення національного суспільного телебачення і радіомовлення в Україні ставить під сумнів щире бажання влади створити незалежний засіб масової інформації.

Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA сказав політолог Олександр Палій.

"Цей документ не витримує критики, хоч секретар Гуманітарної ради Ганна Герман і хвалиться, що за кілька місяців зробила те, на що не спромоглася влада за роки незалежності", — підкреслив експерт.

За його словами, в концепції закладений неправильний принцип формування Наглядової ради — квотний.

"По одному членові мали б призначати Президент, кожна фракція Верховної Ради, Кабмін та громадські організації. А наявність у ній делегатів підприємницьких, молодіжних, жіночих організацій, організацій осіб з особливими потребами та інших не гарантує, що призначений менеджмент продукуватиме передачі високої якості", — підкреслив він.

Експерт також вважає, що замість квотного принципу формування Наглядової ради варто було б перейти до кількаступеневої системи.

"І якби влада та опозиція отримали право викреслювати небажаних зі своєї точки зору кандидатів, результатом став би певний компроміс", — підкреслив політолог.

О. Палій додав, що оптимально фінансувати суспільне телемовлення з держбюджету напряму.

"Якщо, наприклад, витрати бюджету цього року сягають понад 323 мільярда гривень, а для потреб громадського телебачення потрібно 60 мільйонів, то хіба 0,02 відсотка — це велика цифра?", — зауважив він.

Нагадаємо, Гуманітарна рада при Президентові прийняла за основу концепцію створення національного суспільного телебачення і радіомовлення.

О. Черненко />  

Читайте также по теме