Населення України не відстоює конституційне проведення місцевих виборів через свою неготовність розуміти і цінити демократію.
Таку думку голова комітету виборців України Олександр Черненко висловив в ефірі «5 каналу».
Виборці не до кінця розуміють ситуацію, бо йде пропаганда, що на місцеві вибори потрібні гроші з бюджету. Але, дивіться, ми на рік, а той й більше продовжуємо повноваження міських голів, які за півроку згадали, що будуть вибори і почали щось робити для виборів, а зараз вони знов розслабились і почали дерибанити… Тому людям треба пояснити, що демократія дорого коштує, але кожен день неконституційного провадження своїх повноважень діючими головами буде коштувати їм ще дорожче», — наголосив він.
При цьому, на думку експерта, частина відповідальності за таку пасивність лежить і на представниках ЗМІ. «Ви подивіться, що в цю хвилину обговорюють в телеефірах – коаліцію, уряд, Президента… Це теж треба обговорювати, але це більше шоу, а місцеві вибори — це рутинна робота», — зазначив О. Черненко.
На думку директора Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна Костянтина Бондаренка, «демократія просто не стала усвідомленою внутрішньою потребою українців».
«За нашими даними у нас в країні лише 9% представників середнього класу, а тільки вони є носіями демократії… Народ добре розуміє, що таке влада, але більш радісно йде обирати Президента, від якого йому не жарко, не холодно, але що стосується тої влади, яку обирають на місцях і яка вирішує їхні проблеми, то вони до виборів ставляться за принципом «я подумаю завтра», — зазначив політолог.
Водночас він наголосив, що регіонах сьогодні відбуваються набагато цікавіші речі, ніж у парламенті і Кабміні. «Там народ, нові еліти, нові рухи із протистояння із старими системами і мерами», — заявив К. Бондаренко.
А. Береза