ГолосUA
09:21 05/05/2009

Працівників ЛАЗу не пустили на роботу

Сьогодні, 5 травня, без жодних пояснень працівників Львівського автомобільного заводу не пустили на роботу. Обурені люди вийшли з пікетом під стіни Львівської облдержадміністрації. Вони вимагають зустрічі з губернатором Львівщини Миколою Кметем. «Лазівці» сформулювали свої вимоги, основна з яких – погашення заборгованостей із заробітної плати. Про це повідомив кореспондент видання ЗІК.

Як розповіла у коментарі ЗІКу голова вільної профспілки ЛАЗу Людмила Присажнюк, працівники вимагають також виплати компенсації індексації з березня минулого року. Окрім того, вона зазначила, що працівників заводу змушують писати заяви на звільнення. Лише за цих умов їм обіцяють виплатити заробітну плату, проте окрім самої заяви, потрібно підписати відмову від майнових претензій до власника, претензій компенсації індексації, відмови від заяв до суду і прокуратури.

«Скільки людей вже написали такі заяви, сказати важко. Адже люди у відчаї, вони місяцями чекають на свої гроші, тому можуть піти на такий крок. А інформація керівництва ЛАЗу і прес-служби, про те, що звільненню підлягають 39 осіб, не відповідають дійсності. Я особисто бачила списки на скорочення, в яких 470 осіб. А всього на заводі 1300 працівників», – розповіла Людмила Присажнюк.

За її словами, люди, яких заставили писати такі заяви на звільнення вже готові підписатися, що їх звільнили під тиском. Як зазначила Людмила Присажнюк, працівники навіть не можуть отримати своєї заборгованої зарплати за рішенням суду. Лише 1,5 млн грн. власник заводу має сплатити працівникам через виконавчу службу. «Тому всі заяви пана Чуркіна, який запевняє, що розплатився з боргами, є неправдивими. Близько 5 млн грн. ЛАЗ не сплатив в Пенсійний фонд, тому люди переживають за свої пенсії. Ми вважаємо, що завод завалюють свідомо», – наголосила Л. Присажнюк.

За її словами, керівництво області також перестало звертати увагу на працівників ЛАЗу, вважаючи, що вони отримали всю заборгованість. «І за нашою інформацією, ці дані вони збираються подати 12 травня в Національну службу примирення», – додала учасниця пікету.

 

Читайте также по теме