Правила прийому до вишів не можна змінювати напередодні вступної кампанії.
Таку точку зору висловила голова Асоціації приватних закладів освіти м. Києва Олена Мовчун у коментарі кореспонденту ГолосUA.
“Моє особисте ставлення до зміни порядку вступу до вищих навчальних закладів — діти не можуть бути матеріалом для експерименту. На мій погляд, це не можна було робити зараз, напередодні вступу. У цьому взагалі повинна бути помірна і виважена політика. Якщо би це планувалося заздалегідь, можна було би на початку року довести до відома керівників шкіл, як це буде відбуватися. Важливі якість і розуміння того, яким чином діти це повинні робити, як розраховувати свої сили. Треба було би до кінця вивчити питання, заслухати фахівців і тоді вже приймати рішення”, — сказала вона.
Фахівець також зазначила, що для приватних навчальних закладів успішне тестування їх учнів було свідченням високого рівню навчання. “Для нас дуже важливим було введення незалежного тестування саме тому, що абсолютно на рівних умовах наші діти проходили цей екзаменаційний період і свідчили про свої знання і про роботу приватних загальноосвітніх закладів”. — підкреслила О. Мовчун.
Тому, вважає голова Асоціації, влада повинна залишити незалежне оцінювання, і дати можливість випускникам, чи то приватних закладів, чи сільських шкіл на рівних умовах вступати до вищих навчальних закладів.
Разом із тим вона погодилася, що “механізм оцінювання ще недосконалий, його треба відпрацьовувати”.
Вона також підкреслила, що ефективність зміни правил вступу можна буде оцінити після закінчення вступної кампанії.
“Це питання треба вивчати, зрозуміло, і прислухатись до ректорів університетів. Можна говорити про якість творчі екзамени або співбесіди. Але все-таки основне — повинно бути залишене тестування, як одне з мірил, що визначає, яким чином діти на рівних умовах можуть мати доступ до вищої освіти”, — вважає О. Мовчун.
І. Носальська