ГолосUA
09:32 06/12/2010

Правозахисники закликають розглянути факти порушення прав людини з боку МВС на засіданні РНБО

Ситуація з дотриманням прав людини в діяльності правоохоронців серйозно погіршилася.

Про це заявили  у Вінницькій та Харківській правозахисних групах.

Щорічно до уповноваженого Верховної Ради з прав людини надходить понад 5000 звернень щодо порушення прав людей правоохоронцями, — це катування, жорстоке поводження, неналежне розслідування справ, заявила на початку грудня на слуханнях парламентського комітету український омбудсман Ніна Карпачова. Поширеними явищами є жорстокі затримання з нанесенням тілесних ушкоджень, каже Карпачова. За її інформацією, чверть ізоляторів тимчасового утримання не відповідають жодним стандартам, бо люди в них можуть заразитися інфекційними захворюваннями.

У Вінницькій правозахисній групі вважають, що ситуація не покращується, а серйозно погіршується, «фактів катувань» не меншає. Органи прокуратури не реагують на звернення громадян про злочини співробітників міліції, йдеться у заяві правозахисників. Міліція і надалі закрита від суспільства, посадовці не проводять прийом громадян разом з представниками громадських рад при МВС.

У своїх рекомендаціях Вінницька правозахисна група наголошує, що законодавство щодо захисту прав людини потребує змін. Приміром, зменшити термін попереднього затримання з трьох до двох діб (48 годин), а також дати можливість громадянам обирати собі правозахисника будь-кого, а не лише з поміж адвокатів.

Водночас, Асоціація українських моніторів з прав людини та Харківська правозахисна група оприлюднили листа до перших осіб держави, в якому наголосили, що проблема є загрозливою для національної безпеки. Ця проблема потребує розгляду Ради національної безпеки і оборони України за участю громадських організацій та потерпілих, додали правозахисники.

У МВС не заперечують, що проблема з дотриманням прав громадян в міліції існує. Як зазначив заступник міністра Василь Фаринник, міністерство намагається системно з цим боротися. Кожен факт порушення розглядається як надзвичайна ситуація, ізолятори постійно моніторять з метою запобігання фізичного впливу на затриманих. А органи міліції поступово реформують, відмовляючись від статистичних показників, наголосив Фаринник, щоб усунути ґрунт для незаконних методів отримання свідчень.

За матеріалами: Німецька хвиля />  

Читайте также по теме