ГолосUA
18:18 16/04/2010

Представники наукової спільноти України звернулись до громадськості та ЗМІ

Представники наукової спільноти України звернулись до громадськості та ЗМІ. Їхнє звернення розміщено на офіційному сайті уряду.

«Україна – держава науково-технологічних досягнень світового рівня. Проте їхня висока результативність нині зберігається за невеликим переліком напрямів. Але й ці переваги Україна ризикує з часом втратити. Через відсутність реальної підтримки науково-технологічної сфери», — йдеться у зверненні науковців.

За всі роки незалежності в державі фактично провадилася політика «замовчення» та ігнорування потреб наукового розвитку. Фінансування науки скоротилося у понад 15 разів і до сьогодні перебуває на критично низькому рівні. Повністю втрачені цілі наукові школи, перспективні наукові напрями. Між тим саме рівень національної науки і технологій у сучасному світі визначає конкурентноздатність держави на світовій арені, — зазначено в документі.

Неодноразово висловлюючи стурбованість відсутністю в Україні цілеспрямованої державної науково-технічної та інноваційної політики, яка критично необхідна будь-якій сучасній державі, що прагне вийти на рейки сталого і стрімкого економічного розвитку, сьогодні ми з надією дивимося на перші кроки Кабінету міністрів, які мають без перебільшення стратегічне значення для майбутнього не лише української науки, а й економіки і держави в цілому, — йдеться в листі.

Ми схвалюємо політику Президента України та діяльність Кабінету Міністрів України, які стверджують безальтернативність інноваційно-інвестиційної моделі національного розвитку, мають систематичний і послідовний характер, — стверджують науковці.

Наукова спільнота передусім вітає створення Державного комітету з питань науково-технічного і інноваційного розвитку, який в перспективі може перетворитися на повноцінне Міністерство науки та низку інших ініціатив Кабінету Міністрів України, зокрема, ініціативу поновлення спеціального режиму інвестиційної діяльності технопарків, посилення державної уваги до забезпечення високої якості природничо-математичної освіти.

Впевнені, реалізація Урядом всіх цих задумів і планів забезпечить істотне підвищення конкурентоспроможності України на тривалу стратегічну перспективу.

Під зверненням підписались

Кухар Валерій Павлович, академік НАНУ, Директор Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України

Неклюдов Іван Матвійович, академік НАНУ, Генеральний директор Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАНУ

Книшов Геннадій Васильович, академік НАНУ, Директор Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова

Толочко Петро Петрович, академік НАНУ, Директор Інституту археології НАНУ

Лібанова Елла Марленівна, академік НАН України, Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ

Яцків Ярослав Степанович, академік НАН України,Директор головної астрономічної обсерваторії НАНУ.

 

Читайте также по теме