Найбільшою загрозою проведення в Україні демократичних виборів є відсутність їх фінансування.
Про це повідомив голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, за результатами моніторингу, проведеного 1-25 грудня 2009 КВУ, відсутність фінансування виборів у 2009 році та відсутність затвердженого бюджету на 2010 рік ставлять під сумнів легітимність виборного процесу.
Занепокоєння у КВУ викликає також низка суперечливих рішень ЦВК, яка протягом грудня 2009 року прийняла низку постанов, окремі з яких були скасовані у судовому порядку, а розгляд скарг щодо інших ще триває. «Постанови стосувалися недотримання пропорційного представництва кандидатів під час зміни керівництва в окружних виборчих комісіях, вільного трактування ЦВК норм закону про вибори Президента України, який стосується голосування за місцем перебування виборця, включення виборця в день голосування у списки дільничої виборчої комісії, затвердження форми виборчого бюлетеня. Все більше ЦВК виявляє свою заполітизованість», — сказав він.
О. Черненко наголосив, що окружні виборчі комісії у грудні виконували свої обов’язки належним чином, проте до КВУ надходила неофіційна інформація про відмови у роботі керівництва окружних виборчих комісій через підкуп з боку штабів інших кандидатів.
За словами О.Черненка, переважна більшість окружних виборчих комісій вчасно сформували дільничні виборчі комісії, однак штаби кандидатів у президенти безвідповідально підійшли до формування своїх подань у члени комісій. «Поширеним явищем було подання «двійників» — осіб, які були подані до складу комісії від різних кандидатів. Були випадки, коли громадян включали у комісії без їх відома, тому масовими стали відмови від робити в комісіях», — підкреслив О. Черненко.
Крім того, найбільше в дільничних виборчих комісіях представлені кандитати В. Ющенко, В. Янукович, Ю. Тимошенко, С. Тігіпко, А. Яценюк, В. Литвин, Л. Супрун, М. Бродський, В. Противсіх, С. Ратушняк, а найменше — О. Пабат і О. Рябоконь.
М. Олексевич