ГолосUA
10:45 12/03/2009

Президент Болівії пожував лист коки перед комісією з наркотичних речовин ООН

Президент Болівії Ево Моралес своєрідним чином спробував довести, що кока не завдає шкоди здоров’ю і не викликає звикання. Виступаючи у Відні перед членами комісії з наркотичних речовин ООН, він пожував лист коки і сказав, що тепер його слід помістити у в’язницю, — передало “РИА Новости”.

Після такої заяви Моралес закликав ООН переглянути законодавство, яке передбачає покарання за вирощування коки. Зокрема, він запропонував виключити коку з конвенції 1961 року, в якій вказані нелегальні речовини, і замість рослини включити до списку заборонених пасту коки (її курять з тютюном або марихуаною). За словами болівійського лідера, листи цієї рослини не можна прирівнювати до кокаїну, оскільки вони не завдають ніякої шкоди здоров’ю і не викликають звикання. Сам Моралес, за його словами, регулярно жує коку вже 10 років і вирощує цю рослину. "Ми захисники не кокаїну, а наших традицій і ритуалів. Ніхто не може ігнорувати історію і культуру народів", — сказав Моралес напередодні свого від’їзду до Австрії.

Президент Болівії і до цього неодноразово заявляв, що вирощування листів коки неможливо припинити. Покарання за це він називає провокацією відносно ідентичності і культури болівійського народу. Моралес навіть оголосив традиційну культуру коки національним надбанням країни. В той же час, він виступає за активну боротьбу з незаконним наркотрафіком. За останні два роки в Болівії було винищено близько 18 тисяч гектарів нелегальної посадки коки (згідно з законом дозволено засівати не більше 5 тисяч гектарів для внутрішнього споживання).

Болівія, на території якої знаходяться 27,5 тисяч гектарів плантацій коки, займає третє місце в світі з виробництва листів цієї рослини, які є головною сировиною для отримання сильнодіючого наркотика кокаїну і його похідних. Перше місце зберігає за собою Колумбія, де кущами коки зайнято 150 тисяч гектарів, друге — Перу з 97 тисячами гектарів.

Зазначимо, що в рамках 52-ої сесії Комісії з наркотичних засобів сьогодні розпочалося дводенне засідання на рівні міністрів з обговорення реалізації цілей і завдань, поставлених на 20-й спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН по наркотиках, що відбулася в 1998 році. Вони пов’язані зі скороченням пропозиції і попиту на наркотики, боротьбою з їх незаконним обігом.

 

Читайте также по теме