Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко провела зустріч з Президентом Федеративної Республіки Бразилія Луісом Інасіу Лула да Сілва у форматі «тет-а-тет» та у розширеному форматі.
Під час зустрічі віч-на-віч Президент Бразилії запросив Юлію Тимошенко відвідати свою країну найближчим часом з офіційним візитом, повідомили у прес-службі уряду.
Під час зустрічі у розширеному форматі Юлія Тимошенко відзначила, що для України важливим і корисним є досвід Бразилії у питанні реформування пенсійного забезпечення, податкової системи, судового законодавства та законодавства про працю. Зокрема, Прем’єр-міністр високо оцінила проведення в Бразилії соціальних реформ: «Для нашого Уряду було б важливо вивчити усі аспекти проведених реформ і як найефективніше це втілити в Україні».
За словами глави уряду, візит бразильської делегації на чолі з Президентом дає величезний поштовх новій динаміці, розвитку та посиленню співпраці між двома країнами.
Юлія Тимошенко відзначила, що важливим результатом візиту Президента Бразилії в Україну є обговорення багатьох ключових питань, зокрема, програми співпраці двох держав в космічній галузі. «Якщо буде підтримка двох урядів, двох президентів відносно програми Циклон-4, то ми будемо мати успішний спільний космічний проект», — наголосила Юлія Тимошенко.
Глава уряду зазначила, що Україна на сьогодні прагне стати енергетично незалежною і поставила завдання збільшувати частку відновлювальних альтернативних джерел енергії в загальному енергетичному балансі країни. За словами Прем’єр-міністра, для України дуже цінним є досвід Бразилії з цього питання. Юлія Тимошенко додала, що країни могли б реалізовувати спільні інвестиційні проекти в цьому напрямку, а також Україна зацікавлена у співробітництві з Бразилією у питаннях розвитку гідроенергетики та атомної енергетики.
Як відзначила глава уряду, для України важливим є також розширення торгівельних відносин з Бразилією, зокрема, в залізорудній та металургійній промисловостях. «Заслуговує на увагу ініціатива щодо спільного будівництва в Україні морського терміналу для обробки залізорудної сировини високої якості», — підкреслила Юлія Тимошенко, відзначивши, що розбудова портових можливостей України та Бразилії є ще одним перспективним напрямом співпраці.
У свою чергу Президент Федеративної Республіки Бразилія Луіс Інасіу Лула да Сілва відзначив, що його країна дуже зацікавлена в реалізації багатьох спільних проектів: «Я від’їжджаю з України з відчуттям того, що ми відкриваємо для себе частину світу, яку досі дуже мало знали. Я переконаний, що мав би приїхати до України раніше, бо тут є великі можливості для співпраці».
За його словами, тепер не існує ніяких перешкод, які могли б стримувати розвиток відносин між двома країнами: «Я буду сприяти тому, щоб бразильські підприємці відвідували Україну. Я працюватиму для розвитку українсько-бразильських партнерських відносин».