Причиною бідності в Україні є незавершеність процесу реформування економіки.
Таку думку висловив економіст Борис Бордюг у коментарі кореспонденту ГолосUA.
“Основне – це недореформованість в Україні. Економічні реформи, що були започатковані у другій половині 90-хх років, на початку 2000-х. Але після криз 90-хх Україна вступила у такий період, коли економічна ситуація дещо покращилася і мотивації для їх завершення не вистачало. Напевно, вони зараз мають бути завершені”, — сказав він.
Експерт також додав, що у пострадянських державах, де такі реформи були проведені, рівень життя населення дійсно є вищим. “Якщо говорити про інституціональні зміни, то у Казахстані, наприклад, свого часу були здійснені певні реформи у фінансовому секторі, пенсійна реформа. Громадяни Казахстану отримують пенсію через недержавні пенсійні фонди. Це треба робити й в Україні”, — підкреслив він.
Загалом, за словами фахівця, на статки пересічних громадян впливають не лише економічні причини, а комплекс питань соціально-економічного і політичного характеру. “За двадцять років незалежності не завжди влада в Україні діяла злагоджено. Великим є вплив самої політичної системи, корупції. Це питання, яке виходить за суто економічне”, — наголосив Б. Бордюг.
Водночас він зауважив, що Україна є порівняно бідною країною, бо треба враховувати не лише її місце у світових рейтингах, а й паритетну вартість гривні. “Українська гривня є однією з найбільш недооцінених світових валют. За один долар в Україні можна купити вдвічі більше, ніж, наприклад, у Сполучених Штатах”, — повідомив Борис Бордюг.
Нагадаємо, першим при вступі на посаду Президента України Віктор Янукович підписав Указ № 274 “Про невідкладні заходи з подолання бідності”, у якому, зокрема, йшлося: “Визначити подолання бідності, перш за все її найгостріших проявів, найважливішим пріоритетом у здійсненні реформ в Україні – соціальній державі, яка має на меті впровадження європейських стандартів життя”.
І. Носальська