Головною причиною розбіжностей у результатах екзит-полів є різні методики опитування.
Про це сказав у інтерв’ю кореспонденту ГолосUA генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.
“На мою думку, це єдина причина, чому так вони різняться, це різні методології, які ми використовували. Ми опитували кожного шостого виборця, а у традиційній методиці відбувається опитування груп респондентів через визначені часові інтервали. Можливо, у цей раз наша методика не спрацювала, хоч вона і широко використовується у світі”, — сказав він.
За словами В. Паніотто, у всіх екзит-полах спостерігається неспівпадіння отриманих результатів. Але, зазначив соціолог, Національному екзит-полу “поталанило” найбільше, тому що похибка при опитуванні надала певні відсотки Юлії Тимошенко, і зменшила їх у Віктора Януковича.
“Максимальна різниця між даними, оприлюдненими Центральною виборчою комісією та між екзит-полами, була у Національного екзит-полу: приблизно у 4%, порівняно з екзит-полом Савіка Шустера — 3,4%, а у Самого Савіка Шустера — 3% різниці порівняно з “R&B”. У заяві (соціологів, що приймали участь у проведенні Національного екзит-полу — ред.), йдеться про те, що різниця не драматична”, — наголосив він екзит-полів,
“Краще ми побачимо ситуацію, коли будуть надруковані дані першого туру виборів”, — наголосив Володимир Паніотто.
І. Носальська