Влада хоче за рік розігнати ЖЕКи по всій країн, натомість громадянам пропонується масово створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків — ОСББ. Але знайшлися ті, хто не хочуть віддавати комунальний бізнес — це ЖЕКи приватні.
Державні житлово комунальні контори доживають останні дні. На місце колишніх жеків приходять нові структури. Такі ж ЖЕКи — але вже приватні. Методи роботи у них ще старі, а от платити доводиться набагато більше.
В комунальному бізнесі щодня крутяться мільярди. Наскільки ласими до грошей можуть бути жеки, журналісти програми "Гроші" перевірили на власному досвіді. Програма створила віртуальну компанію "Розумний ліфт", яка встановлює обладнання для платних ліфтів.
Помічник програми Валерій взяв рекламний буклет компанії та пішов в жек з метою запропонувати їм послуги "Розумного ліфта". За дозвіл зайти в будинок можна пообіцяти жеку 20 відсотків винагороди.
В одному із приватних жеків на околиці Києва, де тарифи зашкалюють за 5 гривень на квадратний метр житла (удвічі більше навіть ніж у центрі столиці) ділові переговори з комунальними комерсантами тривають не більше 10 хвилин. Вони згодні поставити платний ліфт. Адміністрація приватного жеку навіть не сумнівається: люди будуть платити більше. Кілька показових відключень води, світла та каналізації, і мешканці готові платити.
Звістки з комунальних фронтів вже дійшли і до міністерства житлово-комунального господарства. В міністерстві придумали рецепт: не подобається ЖЕК – беріть комунікації в свої руки. Громадянам пропонується створювати ОСББ – об`єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Держава виділяє понад 100 мільйонів гривень на розвиток самостійних будинків. Однак в тих, хто повірив обіцянкам міністерства і кинувся створювати ОСББ, жеки почали відбирати дах над головою.
За матеріалами: ТСН