Вартість робіт з розробки проекту реконструкції Андріївської церкви становить 3 млн. 393 тисячі 155 гривень.
Про це заявила директор національного заповідника «Софія Київська» до складу якого входить Андріївська церква, Неля Куковальська, передав кореспондент ГолосUA.
За її словами, був проведений тендер та визначений переможець з комплексного проектування. Підрядником стало французьке підприємство «Основа — Солсіф».
«Необхідність реконструкції Андріївської церкви виникла ще у 2000 році. Проте реконструкція була відкладена через брак коштів. Оскільки МНС визнало стан церкви як аварійний, Кабмін все ж таки виділив 10 млн. гривень з резервного фонду держбюджету. Проте, тоді жодної копійки не було перераховано».
Однак, запевнила директор, у 2006 року бюджетна сума на проектні роботи була внесена. Спочатку це було 5 млн, потім вона була зменшена до 3 млн. 400 тисяч, та все ж деякі роботи з реконструкції були зроблені.
За словами Нелі Куковальської, наразі стан церкви є небезпечним, таким, що знаходиться у аварійному стані. «Є підземні неорганізовані потоки поверхневої води, що йдуть по схилах церкви і частково попадають в штольню, що призвело до зволоження грунтів. Внаслідок цього у поганому стані інженерні мережі, у церкві з’явились тріщини на підлозі, на вікнах».
Та все ж запевнила вона, особливої небезпеки ні для туристів ні для церкви немає.
У свою чергу генеральний директор підприємства «Основа — Солсіф» Юрій Карпенко запевнив, що до 1 жовтня всі комплексні ремонтні роботи будуть завершені. />
«Враховуючи серйозність даної проблеми, ми обіцяємо завершити всі роботи до 1 жовтня. По закінченню ми зробимо все можливе для того, щоб зсув перлині Києва — Андріївській церкві — більше не загрожував», — запевнив він.
Як зауважив заступник директора заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко, «схил зміцнюватимуть за допомогою паль, які встановлять у два ряди: один — навколо стіни церкви, другий — поруч із парканом по всьому периметру. «100 паль діаметром 1,02 м установлять у підніжжя пагорба на відстані 1,6 м, ще 270, діаметром 30 см, будуть під папертю, завглибшки 15-17 метрів, щоб досягти щільних шарів ґрунту».
Планується також змінити зовнішній вигляд схилу, повернувши йому історичний пейзаж. Дерева, що виросли на ньому, а це в основному самосів, вирубають, усе засіють травою, відкривши Андріївську церкву для кращого огляду і надавши їй такий вигляд, як на старих фотографіях і гравюрах.
О.Оснач