ГолосUA
13:45 16/07/2010

Профспілки обурені тим, що на субсидії у держави кошти є, а на дешевий газ немає (ГОЛОС)

Профспілки обурені тим, що на субсидії у держави кошти є, а на дешевий газ немає.

ГОЛОС

Про це заявив на брифінгу заступник голови Національного форуму профспілок України Григорій Кабанченко, передав кореспондент ГолосUA.

“За офіційною позицією Міністерства праці та соціальної політики,майже 80% людей підуть за субсидіями. Це — перекладання грошей з одного місця у інше, чи як все це буде відбуватися? Гроші у держави на субсидії є. Навіть якщо це все буде компенсовано, чому зараз є мільярд заборгованості по зарплаті? Чи зменшить це заборгованість у 12 мільярдів по ЖКГ? Напевно, ні”, — сказав він.

Разом із тим він підкреслив, що це буде стосуватися більшості населення. “У нас 18 мільйонів домогосподарств в Україні. І ці всі люди підуть за субсидіями. Уявіть собі, як людині, яка працює і заробляє середню зарплату, це навіть принизливо — ставати в один день малозабезпеченою, соціально вразливою, збирати довідки і отримувати субсидії? Ми не можемо дійти до того, щоб субсидії у нас не отримували лише народні депутати, кабінет міністрів та ті, про кого пише журнал “Фокус” — 200 найбагатших людей. Не може 80% працюючих, пенсіонерів ставати у чергу за субсидіями”, — наголосив заступник голови НФПУ.

За словами Г. Кабанченка, профспілки мають намір провести засідання Спільного представницького органу та звернутися до Президента, прем’єо-міністра, НКРЕ з вимогою призупинити Постанову НКРЕ № 812 щодо підвищення ціни на природний газ для населення на 50% з 1 липня 2010 року а також щодо узгодження Постанови Кабміну стосовно надання субсидій для населення. “Постанови про субсидування ще немає, а ціни на газ вже з 1 серпня будуть підвищені”, — підкреслив він.

До того ж, у профспілках вважають, що запропонована урядом схема отримання житлових субсидій, як компенсація підвищення ціни на газ, є не ефективною. Для підвищення її ефективності потрібно дотримання деяких умов. Зокрема, держава повинна відмінити заборону субсидування осіб, що мають заборгованість за послуги ЖКГ. На сьогодні він складає 10 мільярдів гривень, борги мають 25% осіб, які будуть відрізані від субсидування, що спричинить ще більше накопичення боргу за житлово-комунальні послуги. Натомість, держава повинна дозволити реструктуризацію боргів ЖКГ. Необхідно також ліквідувати заборгованість по заробітній платі, що становить1 мільярд 880 мільйонів гривень.

Г. Кабанченко підкреслив, що перш ніж вести мову про додаткові стягнення з громадян, влада повинна розробити та прийняти чіткий план реформ у сфері житлово-комунального господарства.

І. Носальська />  

Читайте также по теме