Найбільша кількість виборців, які 7 лютого не підтримали жодного з кандидатів у Президенти, серед молодих людей з вищою чи неповною вищою освітою.
Такі дані «Національного екзит-полу’2010” озвучив сьогодні координатор проекту та заступник директора соціологічної служби Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова Михайло Міщенко, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, найбільше тих, хто голосував проти всіх серед жителів міст Центру України (7,5%) та Півдня (7,3%).
«Найбільше таких серед чоловіків віком від 18 до 29 (8,9%) та від 30 до 39 (6,7%) років із незакінченою вищою (8,9%) та вищою (7,6%) освітою», — відзначив М. Міщенко. /> Також соціолог вказав на тенденцію розподілу голосів між обома кандидатами на посаду Президента.
«Жителі міст частіше голосували за Януковича (52,8% від всіх його виборців), а жителі сел за Тимошенко (57,2%) . Однак, це хибна кореляція, оскільки це зумовлено тим, що різні регіони різняться за домінуванням різних типів поселення. Визначальним тут є саме регіональний чинник», — наголосив він.
Незначною, за словами М. Міщенка, є і розподіл за статтю між виборцями В. Януковича та Ю. Тимошенко. «За Януковича майже однаково голосували і жінки і чоловіки – 48,8% та 48,5%, серед виборців Тимошенко 44,6 – це чоловіки, 46,4 – жінки. Дещо різниться картинка виборців за віком. Серед виборців віком старше 60 років 52,2% проголосували за Януковича, симпатії тих виборців, яким від 40 – 49 та від 30 до 39 років голоси розділилися майже порівну – 47,1 та 46,7% відійшло до В. Януковича, 47,4 та 46,5 % відповідно за Тимошенко», — розповів він.
За рівнем освіти виборці двох кандидатів відрізняються, як відзначив М. Міщенко. «Чим вищий освітній рівень, тим рідше голосували за Януковича. Якщо на заході країни рівень освіти не впливав на голосування, то у східних регіонах навпаки, чим вищий рівень освіти, тим частіше голосували за Тимошенко і тим рідше за Януковича. У південному регіоні за нього проголосував 81% тих, хто мав неповну середню освіту, тоді як за Тимошенко лише 14% з цієї категорії. Загалом по країні за Тимошенко проголосували 47,4% серед тих виборців, які мають вищу освіту, а за Януковича 51,1% серед виборців з неповною середньою», — зазначив соціолог.
Водночас, за даними екзит-полу у В. Януковича більш стійкий електорат. « 75% його виборців прийняли своє рішення задовго до виборів, тоді як серед прихильників Тимошенко таких виборців 65%, а 15% вирішили голосувати за неї протягом останнього тижня та дня напередодні другого туру», — підкреслив М. Міщенко.
А. Береза