Протистояння Росії та України переноситься до Севастополя.
Про це пише видання The New York Times.
"Відносини між Росією та Україною все більше загострюються, особливо у Севастополі, де більше 60% населення складають етнічні росіяни", — зазначається у публікації.
На початку місяця президент Медведєв вже звинуватив Україну у проведенні "антиросійської" політики, а в понеділок, коли Україна святкувала 18-ту річницю незалежності, Москва, посилаючись на "незаперечні" факти, вказала, що українські військові та солдати УНА-УНСО брали безпосередню участь у минулорічному російсько-грузинському військовому конфлікті. І це ще далеко не весь список невдоволеності Москви Києвом.
Однак, відмічає видання, українська сторона також не бариться нанести шкоду стосункам із Кремлем і в кінці липня вона влаштувала капітальну перевірку російським вантажівкам, які перевозили ракети через Севастополь та депортувала із країни російського дипломата, який займається військовими питаннями.
Росіяни, зазначає газета, були обурені тим, що до них ставилися, як до контрабандистів. Такою поведінкою, без сумніву, українська влада намагалися продемонструвати, що Крим для росіян більше не дружня територія.
"Москва, яка тримає Чорноморський флот в Севастополі із царських часів, до сих пір спить і бачить як Крим повертається у її розпорядження. Україна ж намагається довести росіянам, що тепер автономна республіка належить саме їй. Ці територіальні суперечки особливо загострюються на фоні чергових президентських виборів в Україні", — вказує видання.
Мер Севастополя Сергій Куніцин зазначив виданню, що вимоглива поведінка Києву до російської сторони із приводу перебування її флоту у Криму, є цілком виправданою.
"Українці вже вкотре намагаються зачинити навігаційну станцію росіян у Севастополі, і загрожують запровадити санкції, якщо Чорноморський флот не зменшить викиди шкідливих газів в атмосферу. Це абсолютно резонні претензії до росіян, адже вони не дотримуються договору про розміщення Чорноморського флоту. Говорячи про обшук російських вантажівок із ракетами, то це було зроблено через те, що вони проходили по іншому маршруту, ніж це було обумовлено у двосторонньому договорі. Загалом, якби Україна хотіла, то вона вже давно б віднайшла 1000 законних причин відмовити російському флоті у перебуванні в Севастополі", — наголосив виданню Куніцин.
Водночас, пише The New York Times, сварки Росії та України в Криму посилюється через те, що жителі півострова незадоволені українізацією регіону, закриттям російських шкіл і т.д.
"Незадоволення населення, зокрема етнічних росіян, доходить до того, що воно влаштовує акції протесту у День Незалежності України аби продемонструвати наскільки воно прагне возз’єднатися із Росією", — зазначається у публікації. "Сергій Цеков, голова російської етнічної громади, наголосив виданню, що Київ, своєю неприязною політикою, відноситься до Криму, як Грузія до Південної Осетії та Абхазії, і назвав українську владу "недалекою", висловлюючи сподівання, що колись півостров стане знову частиною Росії. Звичайно, Кремль не проти такого сценарію, хоча відкрито і не підтримує сепаратистів. Зрозуміло, що протистояння між Росією та Україною буде найгострішим саме тут, у Криму". />
За матеріалами: The New York Times
Л.Дубенко