Сутнісний бік міжурядових україно-російських переговорів Україна програла.
Про це заявив народний депутат від фракції “Наша Україна-Народна Самооборона” Олесь Доній на прес-конференції, передав кореспондент Голос.
На його думку, візит голови українського уряду Миколи Азарова в Москву треба оцінювати з двох боків — зовнішнього і сутнісного. При чому, за його словами, головний напрямок переговорів Прем’єр-міністр України програв. “Візити українського керівництва в Росію мали зовнішній бік і сутнісний бік. Зовнішній бік, очевидно, може трактуватися як вдалий, а сутнісний — як провальний”, — сказав він.
Зовнішній ефект переговорів двох прем’єр-міністр має позитивний резонанс, переконаний депутат.
“Як з української сторони, так і з російської лунають заяви про покращення відносин, про те, що попередні неузгодження залишаються в минулому, а є взаєморозуміння, міжпартнерська співпраця… Цей зовнішній ефект він, безперечно, позитивно сприймається не тільки російською стороною і російською владою, а й значною частиною українського суспільства, яке втомлене від конфронтації в середині країни і очікує, що від покращення відносин з Росією будуть зміни й в економічній ситуації”, — зазначив О. Доній.
Щодо сутнісного, він наголосив, ситуація є абсолютно протилежною. “Усі в Україні, без виключення, зацікавлені в результативних переговорах у економічній та енергетичній складовій, що для зараз є, фактично, стрижневим моментом в українській національній безпеці. Натомість для українського керівництва виявилося “холодним душем” те, що від однієї зміни влади в Україні Росія не готова йти на якісь економічні поступки і зменшувати ціну на газ”, — підкреслив депутат.
У зв’язку з цим він зауважив, що українська влада мусить визнати, що вона “виявилася неготовою до жорсткої позиції Росії”. “… йдеться не про налагодження добросусідських відносин, а йдеться про форму підлеглості… Йдеться про те, наприклад, що російський ЧФ стоятиме в Севастополі, але не йдеться про те, що український ЧФ стоятиме в Новоросійську. Йдеться про те, що консорціум буде влаштовуватися тільки по українській трубі, але не йдеться про те, що це буде й щодо російської труби, які, по суті, є одним механізмом і перебувають в однаковому технічному стані”, — сказав політик.
При цьому він спрогнозував, що і Президент України, і Прем’єр-міністр певною мірою будуть розглядати можливість поступок російському керівництву у питаннях газу, але ці поступки не будуть розглядатися як однозначна позиція. “Швидше всього, будуть досить важкі переговори, які не будуть одномісячними…”, — сказав О. Доній.
Як повідомляв ГолосUA, 25 березня Прем’єр-міністра України М. Азаров відвідав з робочим візитом російську столицю. За підсумками візиту М. Азаров підкреслив, що відбувся “абсолютно відвертий і конструктивний діалог”, в ході якого сторони намітили “проблеми, за якими були неясності”, і повідомив, що обговорення питань, які залишаються між РФ і Україною, продовжиться на засіданні економічного комітету в квітні.
А. Йовик