ГолосUA
06:43 23/10/2009

Путін заявив, що газопровід «Південний потік» збудують якнайшвидше

Прем’єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін під час трьохсторонньої зустрічі у Санкт-Петербурзі із прем’єр-міністром Італії Сільвіо Берлусконі та приєднавшимся до них за допомогою відео-зв’язку прем’єром Туреччини Реджепом-Таїпом Ертаганом заявив, що газопровід «Південний потік» буде збудований швидкими темпами, передав «Euronews».

«Південний потік» повинен бути збудований скоріше, ніж «Північний потік». Це ми дійсно можемо зробити, бо маємо вже досвід будівництва «Блакитного потоку» на території Туреччини, і там ми також працювали утрьох» , — сказав Володимир Путін.

Газопровід «Південний потік» повинен пройти дном Чорного моря з Новоросійська у болгарський порт Варну. Далі його гілки пройдуть через Балканський півострів у Італію та Австрію.

«Південний потік» покликаний знизити залежність постачальників та покупців від країн-транзитерів, зокрема України.

Загальний об’єм інвестицій у проект складає приблизно 25 мільярдів євро.

За даними російської преси, участь Анкари у проекті, питання по якому були узгоджені у серпні, може бути розширене. Передбачається, що результатом трьохсторонньої дискусії у Санкт-Петербурзі може стати зміна напрямку газопроводу в обхід Болгарії.

І. Носальська

 

Читайте также по теме