Державні асигнування, виділені на реформування та розвиток Військово-Морських Сил, не направлялися на визначені державними програмами цілі.
Такого висновку дійшла колегія Рахункової палати, розглянувши результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених Міноборони на утримання та розвиток Військово-Морських Сил України.
"Колегія зробила висновок, що управлінські рішення Міноборони та Генштабу Збройних Сил України про розпорядження державними асигнуваннями, виділеними на реформування та розвиток ВМС, у встановлених аудитом випадках не відповідали напрямам, визначеним державними програмами розвитку Збройних Сил", — повідомила прес-служба Рахункової палати.
"Міноборони та Генштаб не забезпечили якісної реалізації поставлених завдань, що призвело до неефективного використання десятків мільйонів гривень бюджетних коштів", — зазначають у відомстві.
Протягом останніх років Мінфін при формуванні бюджету і визначенні видатків Міноборони систематично не враховував вимоги Держпрограми розвитку Збройних Сил щодо надання пріоритету розвиткові ЗС та зменшення фінансової складової на утримання військ.
"У результаті понад 90% державних коштів (а це більш як півмільярда гривень) протягом останніх двох років спрямовані на поточне утримання особового складу ВМС, внаслідок чого рівень їхньої бойової підготовки знизився, а наявне озброєння та військова техніка фізично та морально застаріли", — йдеться в заяві.
Повідомляється, що замість завершення будівництва відомчих житлових будинків, значні кошти спрямовано у довгострокову дебіторську заборгованість.
Замість придбання сучасного озброєння та військової техніки — використано на утримання недобудованого ракетного крейсера "Україна" і ремонт застарілого підводного човна "Запоріжжя".
Рахунковою палатою виявлені значні проблеми у військовій системі судноремонту.
Про результати аудиту поінформовано президента, Верховну Раду, Кабмін, а також керівництво Міноборони для вжиття заходів та усунення виявлених порушень.