ГолосUA
09:56 17/03/2009

Рахункова палата знайшла порушення у використанні коштів на ліквідацію наслідків повені

Державні кошти на ліквідацію наслідків від повені в західноукраїнських областях в 2008 р. витрачалися неефективно.

Про це повідомив сьогодні журналістам голова Рахункової палати Валентин Симоненко — передав “РБК-Україна”.

За його словами, 80% коштів, виділених на вказані цілі, витрачалося на відновлення об’єктів і зруйнованої інфраструктури, і лише п’ята частина – на запобігання природним катастрофам в майбутньому.

"Тобто знесло будинок – на його місці побудували новий, зруйнувало міст – на тому ж місці побудували інший, і відзвітували про витрату засобів до наступної повені", — підкреслив Валентин Симоненко.  

Він також відзначив, що згідно розрахункам і досвіду західноєвропейських країн, на заходи по запобіганню природним і техногенним катастрофам країна повинна витрачати 2,5-3% від ВВП. "В Україні витрачається рівно в 2 рази менше", — сказав Симоненко.

Голова Рахункової палати підкреслив, що найбільш ефективним є направлення засобів на запобігання катастрофам. "Один долар, витрачений на ці цілі, дозволяє потім зберегти 2-4 долари на відшкодування наслідків, як показує світова практика", — пояснив він.

Окрім цього Валентин Симоненко додав, що в даний час лише 1,5-3% збитків, понесених в результаті стихійних лих і техногенних катастроф, відшкодовується за рахунок страхових компаній, все інше – за рахунок держави. На його думку, це пов’язано з нерозвинутістю ринку страхування в Україні. "Страхові компанії у нас орієнтовані не на надання послуг, а на здобуття надприбутків", — підсумував він.

 

Читайте также по теме