У Верховній Раді зареєстровано проект постанови «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів системної бездіяльності посадових осіб Львівської міської ради та Львівського міського голови Андрія Садового при вирішенні проблеми Грибовицького сміттєзвалища та порушення у зв’язку з цим конституційних прав та свобод громадян».
Текст проекту постанови №5457 від 28.05.2010 оприлюднено на сайті Верховної Ради. Автором є народний депутат фракції Партії регіонів Петро Писарчук.
Зокрема проектом постанови передбачається утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування фактів системної бездіяльності посадових осіб Львівської міської ради та Львівського міського голови Андрія Садового при вирішенні проблеми Грибовицького сміттєзвалища та порушення у зв’язку з цим конституційних прав та свобод громадян.
Кількісний склад пропонується встановити у кількості семи народних депутатів України.
Також пропонується визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії два місяці з дня прийняття цієї Постанови.
Нагадаємо, 29 травня 2008 року сесія Грибовицької сільради прийняла рішення про закриття Грибовицького сміттєзвалища. Місцевих мешканців та депутатів насторожило те, що рівень води у гудроновому озері спав на 1,5-2 метри, через що на поверхні грунту виникли гудронові плями.
У березні торік міський голова Андрій Садовий представив фірму «Гафса» як інвестора на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. «Гафса» представляє інтереси двох британських компаній — «C6 Capital» та «Carbon Capital Markets». Фірма пообіцяла розпочати роботи з рекультивації ще у квітні.
19 травня 2004 року Львівська міська рада та ТОВ «Гафса» підписали договір „Про співпрацю на виконання комплексу робіт по дегазації міського сміттєзвалища.
6 липня 2006 року УКБ Львівської міської ради та заступник міського голови Львова звернулися до ТОВ «Гафса» листом та телефонограмою з наказом про припинення роботи підприємства.
6 лютого 2007 року суд Господарський суд Львова та 18 червня 2007 року Апеляційний суд Львівської області виніс рішення про незаконність дій Львівської міської ради щодо перешкоджання господарській діяльності ТОВ «Гафса» на території Грибовицького сміттєзвалища.
Термін експлуатації сміттєзвалища в Грибовичах закінчився у 2005 році. Проте мешканці навколишніх сіл дали згоду на продовження його експлуатації за умови виконання обласною та міською владою Львова пакету соціальних зобов’язань та проведення заходів щодо негайної рекультивації сміттєзвалища.
Водночас, за іншими повідомленнями Грибовицьке сміттєзвалище вичерпало свій ресурс ще 30 років тому. Попри це, щодня сюди приїздить дві сотні сміттєвозів з обласного центру. /> Села, що знаходяться поряд, потерпають від смороду, забрудненої води та відстійників з відходами, які переливаються через край.