size="4">Концепція нового Генплану розвитку Києва і його приміської зони до 2025 року передбачає реконструкцію житлового фонду, побудованого у 60-70-х роках (так званих “хрущовок”).
size="4">Про це повідомив перший заступник начальника КО «Центр містобудування і архітектури» Василь Присяжнюк під час прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
size="4">Згідно концепції нового Генплану розвитку Києва, близько 20% житла в столиці планують побудувати на місці застарілого житлового фонду.
size="4">В цілому, запевняють містобудівники, протягом найближчих 15 років житловий фонд Києва збільшиться майже в 1,5 рази — до понад 86 млн. кв. м. В тому числі, 2,3 млн. кв. м житла планують побудувати на місці знесення 1, 1 млн. кв. м. “хрущовок”.
size="4">«В першу чергу, житлові будинки зводитимуть на територіях, які не потребують значних інвестицій щодо прокладання комунікацій, а також на масивах, освоєння яких уже розпочато», — зазначив В. Присяжнюк.
size="4">За його словами, ідеальним місцем для створення нового житлового фонду могли б стати саме квартали так званих “хрущовок”. Ці будинки періоду першого індустріального домобудівництва почали з’являтися в Києві наприкінці 50-х років, а зводили їх більше двох десятиліть. Головним аргументом зносу старих будинках є не лише комфорт мешканців, а, насамперед, економія місця, адже там, де зараз розташовуються 150 квартир у "хрущовських" 5-поверхівках, можна розмістити втричі більше.
size="4">Чиновник відзначив, що в першу чергу, під реконструкцію підпадають масиви в районі вулиць Щербакова, Салютна, Маршала Гречка, Попудренка — по яких вже розроблено концепції комплексної реконструкції. Наразі, за його словами — вирішується питання з інвесторами, після чого почнеться реконструкція житлового фонду, що вже застарів. Замість “хрущовок” тут з’являться 20- 22-х поверхові будинки з відповідною інфраструктурою та зеленими зонами, які відповідатимуть сучасним нормам містобудування.
size="4">Іще одна проблема, що стоїть на заваді реалізації цього проекту – недосконале правове поле. Та норма, яка існує на сьогоднішній день, щодо надання житлової площі у півтора рази більшої, ніж була, задовольняє не всіх мешканців. «Це складне питання, тому що в Законі комплексної реконструкції застарілої забудови чіткого механізму не прописано, але відповідні органи зараз займаються удосконаленням законодавчого врегулювання», — запевнив В. Присяжнюк.
Читайте также по теме