ГолосUA
07:40 11/02/2011

“Репортери без кордонів” обурені рішенням Генпрокуратури щодо Гонгадзе

“Репортери без кордонів” обурені останніми рішеннями Генеральної прокуратури у розслідуванні кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться у прес-релізі Міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів”.

“Від самого початку, все розслідування виглядало так, наче воно проводилось з метою дати вищим посадовим особам і політикам уникнути причетності до злочину”, — зазначається у прес-релізі.

Зокрема, на думку “Репортерів без кордонів”, зараз метою слідства є “покласти всю провину на колишнього міністра внутрішні з справ Юрія Кравченка, який загинув за таємничих обставин у 2005, і колишнього керівника служби зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача”.

“Бажання захистити найвищих політичних лідерів, які, швидше за все, і віддали наказ знищити Гонгадзе, відображається у непослідовностях та суперечностях, в яких зараз загрузла Генеральна прокуратура, відповідальна за розслідування”, — зазначається у прес-релізі.

Одним з останніх прикладів цього, на думку "Репортерів без кордонів", є рішення Печерського райсуду Києва від 31 січня, який визнав законним закриття Генпрокуратурою кримінальної справи проти О. Пукача в частині обвинувачення його у замовному вбивстві журналіста Г. Гонгадзе.

Представники міжнародної організації нагадали, що адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко заявила: «Таким чином, вийде, що крайнім залишиться Пукач, а притягати когось як замовників не прийдеться, як би, за їх відсутністю».

За даними адвоката, наразі О. Пукач намагається дати задній хід і переконати слідство, що смерть Гонгадзе була нещасним випадком, і що він не планував убивати журналіста, навіть не дивлячись на те, що він отримав відповідний наказ.

“Через десять років після жахливого вбивства Гонгадзе, розслідування починає розвиватись у неприйнятному напрямку”, — наголосили “Репортери без кордонів”.

Вони висловили стурбованість “очевидним браком безсторонності у рішеннях, які приймаються Генеральною прокуратурою, і закликають українську владу взятись за цю проблему – і таким чином, показати, що не влада є джерелом проблеми”.

За матеріалами: Телекритика

Читайте также по теме