Результати експертизи тіла жителя Кіровоградської області Валерія Олійника, у вбивстві якого підозрюється колишній народний депутат від БЮТ Віктор Лозинський, свідчать, що його можна було врятувати.
Про це повідомив «Комерсант-Україна».
Згідно з висновками судмедексперта, Олійник загинув в результаті гострої втрати крові. З експертизи виходить, що він був жорстоко побитий: на його тілі відзначені численні синці, садно на шкірі голови, грудної клітини, верхніх кінцівок. Експерт Петля А. А. запевнив, що вони з’явилися «в результаті не менше 14 травмуючих дій тупим твердим предметом». Такі тілесні ушкодження могли бути нанесені «кулаком або взутою ногою». Крім того, у В.Олійника виявлено 10 вогнепальних ран. Вони розташовані попарно на ногах і з’явилися в результаті пострілів з «гладкоствольної мисливської зброї», імовірно картеччю з дробинами діаметром 9 мм.
«Смерть громадянина Олійника В. А. наступила в результаті численних вогнепальних поранень нижніх кінцівок з пошкодженням кісток гомілки і кровоносних судин середнього і дрібного калібру, що ускладнилися гострою втратою крові», — констатував судмедексперт.
Незважаючи на отримані поранення, В.Олійник міг робити спроби сховатися від переслідувачів, йдеться в документі. «Після спричинення сукупності пошкоджень потерпілий міг здійснювати активні дії, проте у міру наростання зовнішньої кровотечі і явищ шокової реакції здатність згасала», — відзначив експерт.
Висновок судово-медичної експертизи спростовує одну з версій, за якою В.Олійник сам міг нанести собі вогнепальні поранення. Експерт підкреслює, що якщо області, на яких з’явилися синці і садно, — голова, грудна клітина і руки, — «доступні для власноручного спричинення» шкоди, то «нанесення своєю рукою вогнепальних поранень… без будь-яких додаткових пристосувань, що збільшують відстань від дульного зрізу вогнепальної зброї до тіла потерпілого, виключається».
Нагадаємо, В.Лозинський знаходиться в розшуку, а 6 липня Печерський районний суд продовжив термін утримання під вартою двох інших учасників інциденту — колишньому начальникові райвідділу міліції Голованівського району Кіровоградської області Михайлу Ковальському і колишньому прокуророві Голованівського району Євгену Горбенку. «Ми написали в поданні, що, знаходячись на волі, вони можуть впливати на хід слідства,– наголосив начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Петро Коваль.– У нас для цього є підстави». Колишні співробітники правоохоронних органів були затримані на три доби 26 червня. 29 червня Печерський райсуд продовжив їх затримання до 6 липня.