10 січня в м. Генічевськ (Херсонська область) відбудеться мітинг рибалок Азовського моря.
Рибалки звинувачують голову рибного комітету Швиденко, начальника рибоохорони України Пуго, начальника Азовського управління рибоохорони Мишко в створенні "хитромудрих корупційних схем", в тому, що їх позбавляють "можливості чесно працювати, загонять під "дах" Швиденко, знищують море".
"Ми гинемо, але не здаємося!", — пишуть у відкритому листі рибалки.
"Нас, рибалок Азовського моря, вже майже не залишилося. Знайте, люди, що провина за нашу загибель лежить на совісті чиновників, що очолюють рибну галузь", — сказано в прес-релізі.
За словами рибалок, "відчай і безвихідність змушують їх бути готовими йти на крайні заходи протесту проти злочинних дій чиновників з уряду". Також рибаки звинувачують чиновників в кришеванії вилову риби в період нересту:
"Досить підняти статистику вилову по азовському бичку, щоб побачити, що максимум виловів припадає на час масового нересту, коли промисел, та і просто вилов на вудку заборонений".
"Знущаючись із здорового глузду, видаючи чорне за біле, корумповані чиновники переконують громадськість, що супертраулери, оснащені активними знаряддями лову, тралами і неводами, орють "блакитну ниву" і не наносять шкоди, а баркаси, старі пастки і інші пасивні знаряддя лову, якими наші прадіди ловили, — шкодять…"
Рибалки загрожують затопити свої баркаси в судноплавному каналі, що перешкодить суднам з тралами на борту вийти на "розбійницький" промисел в морі.
На російсько-українській сесії по рибальству восени минулого року за ініціативою Комітету рибного господарства України було ухвалено рішення про заборону вилову сіткою в Утлюкському лимані (Херсонська — Запорізька області), заборонені вентері в морі і дозволено вилов тралами і неводами. За словами рибаків це приводить до неконтрольованого вилову риби.
За існуючими даними, запаси промислових риб за останні 20 років в Україні катастрофічно скоротилися. Запасів ляща залишилося 20% від колишнього багатства, судака — 10%, щуки — 2-3%, сома — всього 1-2%. Особливе занепокоєння вчених викликають осетрові. Чотири види цих риб — білуга чорноморська, шип, стерлядь і осетер атлантичний вже занесені в перше українське видання Червоної книги. У зв’язку з цим влітку парламент хотів підсилити заходи боротьби з браконьєрами.
За матеріалами: newsru.ua