Громадська професійна організація ріелторів «Спілка фахівців з нерухомого майна України» закликала Президента України не підписувати закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом».
Про це повідомив перший віце-президент «Спілки фахівців з нерухомого майна України» Ігор Однопозов, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, згідно з поправками, внесеними до закону, професію торговців нерухомістю віднесено до «спеціально визначених об’єктів фінансового моніторингу». «Інакше кажучи, ріелтори попали до категорії професій, що поряд з нотаріусами, юристами, аудиторами, мають сповіщати фінансові органи щодо підозрілого походження грошових коштів громадян у розмірі понад 100 000 грн.», — сказав він.
При цьому президент Спілки Олександр Рубанов зазначив, що сьогодні під цю суму припадає переважна більшість об’єктів нерухомого майна, що є предметом купівлі-продажу, і кошти громадян, задіяних у цих операціях, автоматично перетворюються на «підозрілі». />
Він наголосив, що український ринок нерухомості сьогодні перебуває у плачевному стані, а з прийняттям відповідного закону, він повністю перейде у тінь. «Ріелтори будуть приховувати інформацію про своїх клієнтів, а громадяни, у свою чергу, просто не будуть звертатися до агенцій нерухомості, аби не потрапити до «чорного списку». Компанії будуть змушені або повністю закритися, або повністю тінізуватися. Ріелтори перетворяться на «чорних» консультантів», — зазначив він.
У зв’язку із цим Спілка запропонувала вилучити професію ріелтора з переліку об’єктів первинного фінансового моніторингу і зменшити мінімальний розмір, на який не поширюватиметься фінансовий моніторинг до 1 млн. грн.
Як повідомляв ГолосUA, Закон України №3062 «Про запобігання та протидію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» був прийнятий Верховною Радою України 6 листопада 2009 року. На даний момент закон перебуває на розгляді Президента Віктора Ющенка.
А. Йовик