Конституційний суд не має права своїм рішенням вводити в дію Конституцію зразка 1996 року.
Таку думку висловив директор Центру політичного маркетингу Василь Стоякін в ексклюзивному інтерв’ю ГолосUA.
«З практичної точки зору жоден законодавчий акт рішенням суду не вводиться в дію. Тобто, якщо прийнятим рішенням суду вважати Конституцію такою, що не відповідає Конституції, а рішення про відміну реформи 2004 року по суті таким і буде, в такому разі Верховна Рада має зібратися і визначити Конституцію. Адже треба за чимось жити», — сказав він.
Проте, В. Стоякін зауважив, що визначати недійсною політичну реформу 2004 року тільки через порушення регламенту є абсурдом. «Рішення настільки абсурдне, що можливо більшості Конституційного суду не вистачить зухвальства прийняти його у тій формі, в якій декому хотілося б його бачити», — висловив сподівання експерт.
Нагадаємо, 2004 року була проведена політична реформа, за якою з 1 січня 2006 року набули чинності зміни до Конституції України. Головною особливість, внесених 35 поправок до Конституції, є послаблення повноважень Президента та посиленням влади парламенту. Рішення було ухвалено в пакетному голосуванні разом з рішенням про проведення третього туру виборів Президента.
13 липня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання щодо конституційності Закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222 – IV, проголосований 252 депутатами Верховної Ради (майже весь склад коаліції). />
2 вересня міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що Міністерство юстиції України направило до КС свій висновок про наявність підстав для скасування змін до Конституції 2004 року.
Н. Виноградська