На останній сесії міської ради депутати винесли на порядок денний скасування ухваленого рішення про здачу в оренду цілісного майнового комплексу «Черкаситеплокомуненерго».
Про це повідомляє кореспондент ГолосUA.
Нагадаємо, що в грудні минулого року міськрада ухвалила рішення про передачу комунального підприємства в оренду терміном на 15 років. Тим часом, трудовий колектив «Черкаситеплокомуненерго» сам вирішив узяти підприємство в оренду. Працівники підприємства попросили Черкаську міську раду скасувати своє рішення і залишити підприємство в комунальній власності. Оскільки депутати не пішли назустріч, вони розпочали процес оренди «Черкаситеплокомуненерго» поза конкурсом.
Від передачі підприємства в оренду залежить не лише якість і вартість теплопостачання в місті, а й працевлаштування черкащан. Сьогодні на «Черкаситеплокомуненерго» працює 924 осіб. В останні роки на запровадження енергозберігаючих технологій та заміну тепломереж підприємства було витрачено понад 50 мільйонів бюджетних коштів, що позначилося й на рівні доходів. Лише за дев’ять місяців минулого року «Черкаситеплокомуненерго» отримало 5,6 мільйонів гривень прибутку.
Прихильником здачі в оренду підприємства є міський голова Сергій Одарич. На його думку, щоб стримати зростання тарифів, необхідно у першу чергу частково відмовитися від використання газу, який буде надто дорогим.
«Це можливо при використанні альтернативних джерел енергії. Приміром, вугілля, торфу, деревини, навіть сміття. Жодна із 37 котелень «Черкаситеплокомуненерго» не може працювати на альтернативних джерелах. Тому потрібна модернізація підприємства. Зрозуміло, що усі котельні перевести для роботи на вугіллі неможливо, адже більшість з них „затиснуті“ житловими будинками. Та деякі переоснастити можна. А для цього потрібні сотні мільйонів гривень. Але ні у держави, ні в міському бюджеті таких коштів немає. Тому на допомогу має прийти інвестор, який погодиться вкласти кошти у модернізацію «Черкаситеплокомуненерго», — вважає Одарич.
Проте у міській раді є чимало противників рішення.
Так, депутат Віктор Білоусов під час сесії оприлюднив відповідь головного прокурора області.
«Там ідеться про те, що рішення міської ради про оренду «Черкаситеплокомуненерго» підготовлене та прийняте з порушенням чинного законодавства України та всупереч кредитній угоді, що була укладена між Європейським банком реконструкції та розвитку і «Черкаситеплокомуненерго», — повідомив Білоусов.
Необхідність скасування рішення про оренду підприємства обґрунтовувала також депутатка Наталія Коваленко. За її словами, ухвалене рішення суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування».
«Воно не відповідає нормі про те, що органи місцевого самоврядування в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють володіння, користування та розпорядження об’єктами права комунальної власності. Майнові операції, що здійснюються органами місцевого самоврядування з об’єктами права комунальної власності, не повинні послаблювати економічних основ місцевого самоврядування» — зазначила Коваленко, маючи на увазі зростання тарифу внаслідок рішення про оренду.
Врешті депутати не підтримали пропозицію Наталі Коваленко щодо скасувати рішення про здачу в оренду «Черкаситеплокомуненерго». “За” проголосувало 8 народних обранців (14 – проти, 16 — утрималося). Тож рішення про оренду підприємства досі лишається в силі.
В. Середа