Сьогодні на заводі «Севмаш» у Северодвинську відбулася церемонія виведення зі стапельного цеху атомного підводного човна п’ятого покоління «Северодвинськ».
Про це кореспонденту ГолосUA повідомили у прес-службі Адміністрації президента РФ.
Підводний човен «Северодвинськ» був закладений на стапелі ще у 1993 році, але через брак фінансування будівництво корабля розтягнулося на 17 років. Цей човен відноситься до кораблів п’ятого покоління та не має аналогів у світі. Його відмінність від попередників – безшумність та невидимість від радарів, новітнє озброєння – вісім пускових установок для стратегічних крилатих ракет, новітній гідроакустичний комплекс та деякі інші конструкторські особливості.
Президент Росії Дмитро Медведєв, який був присутній на церемонії виведення човна, відзначив, що розвиток кораблебудування є одним з пріоритетів для Росії, й один з напрямків відповідної державної програми – створення серії кораблів подібних до «Северодвинська».
«Аби підвищити конкурентоздатність кораблебудування, треба сконцентрувати ресурси й кадри на пріоритетних напрямках. Верфі мають не лише поновлювати старі, а й налагоджувати нові коопераційні ланцюги», — заявив Медведєв.
Що стосується нового човна, то, переконаний президент РФ, він «суттєво зміцнить угруповання підводних ракетоносців ВМФ, сприятиме морській міцності та оборонному потенціалу, зміцнить позиції Росії у Світовому океані».
Підводний човен «Северодвинськ» має увійти до складу російських ВМС у 2011 році.
Водночас Медведєв на «Севмаші» ознайомився із ремонтом та модернізацією важкого авіанесучого крейсеру «Адмірал Горшков» на авіаносець ВМС Індії.
Як повідомляв ГолосUA, за проханням Росії допомогу у переобладнанні корабля надають фахівці миколаївського Чорноморського суднобудівного заводу, де цей авіаносець був побудований.
Д. Кляхін