ГолосUA
07:03 16/06/2009

Росія вигнала ООН з Абхазії

Росія не дозволила продовжити діяльність місії ООН в Абхазії.

РФ скористалася правом вето і провалила відповідну резолюцію, повідомило Радіо Свобода.

Росія виступила проти продовження мандату місії на два тижні, оскільки у відповідному проекті резолюції Абхазія не була визнана як «незалежна держава», як офіційно вважає Москва.

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін, аргументуючи позицію своєї держави, зачитав попередню заяву Міністерства закордонних справ Росії.

Згідно з нею, президент Грузії Міхаїл Саакашвілі своїм «варварським нападом на головне місто південноосетинського сепаратистського регіону Цхінвалі 8 серпня минулого року поставив хрест на територіальній цілісності своєї країни, а на мапі світу з’явилися дві нові держави» — Абхазія і Південна Осетія, яких визнає тільки Росія і Нікарагуа.

За словами В. Чуркіна, Москва не могла погодитися з проектом резолюції, який, фактично, був спрямований на підтвердження територіальної цілісності Грузії й заперечував існування Абхазії як «незалежної держави», а це в Росії офіційно вважають «політично некоректними термінами», що «суперечать новим реаліям у регіоні».

Із 15 членів Ради безпеки ООН 10 проголосували за прийняття запропонованого проекту резолюції, 4 утрималися й єдина Росія, яка має право вето, була проти.

Відтак мандат спостережної місії ООН у Грузії, яка пропрацювала там із 1993 року і про продовження діяльності якої намагалися домовитися до останньої миті, припиняє діяльність уже сьогодні.

Представники західних країн критично висловилися стосовно таких дії Росії й наголосили на своїй незмінній підтримці територіальної цілісності Грузії, яка, за їхніми словами, не може бути предметом компромісу.

Посли країн Європейського Союзу і США заявили, що у зв’язку з цим будуть розпочаті переговори про посилення спостережної місії у Грузії.

Заветований Росією проект резолюції Ради безпеки ООН передбачав продовження мандату місії вже як «стабілізаційної», без вказівки на територіальну приналежність Абхазії. У ньому не згадувалося про «незалежність» Абхазії, натомість були посилання на попередні резолюції Ради безпеки, які, в свою чергу, підтверджували цілісність Грузії в її визнаних усім світом, крім тепер Росії й Нікарагуа, кордонах.

 

Читайте также по теме